Prokuratura wszczyna śledztwo przeciwko Jakimowiczowi. Grożą mu poważne konsekwencje

Komisja Etyki TVP przeanalizowała wpisy Jarosława Jakimowicza publikowane przez niego w media społecznościowych. Źródło: commons.wikimedia.org
Komisja Etyki TVP przeanalizowała wpisy Jarosława Jakimowicza publikowane przez niego w media społecznościowych. Źródło: commons.wikimedia.org
Komisja Etyki TVP przeanalizowała wpisy Jarosława Jakimowicza publikowane przez niego w media społecznościowych. Przede wszystkim chodzi o posty dotyczące kwestii przedłużenia koncesji stacji TVN24 z lipca 2021 roku. W sprawę zaangażował się również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Teraz postępowanie przeciwko Jakimowiczowi rozpoczyna prokuratura.

“Domyślacie się Państwo, że jestem za nie przedłużaniem tym szmaciarzom koncesji jak mało kto ŚPIESZCIE ŚIĘ SZMACIARZE ZADAWAĆ PYTANIA" – pisał dziennikarz TVP, kiedy to opinia publiczna żyła sprawą przedłużenia koncesji TVN24.

Atak na rodzinę Tomasza Sekielskiego

W jednym z wywiadów Tomasz Sekielski ujawnił, że jego żona zmaga się z poważną depresją i zespołem stresu pourazowego. Nie umknęło to Jarosławowi Jakimowiczowi, który w skandaliczny sposób skomentował informacje dziennikarza. 

“BARDZO SIĘ CIESZĘ ŁOBUZIE, ŻE CIERPISZ TY TWOJA RODZINA ,ŻONA za to co zrobiłeś podły łobuzie mojej rodzinie. Ty dziennikarz? Zwykły łobuz ,który razem tą kreaturą Krysiakiem próbowali zniszczyć nam życie. Jest jeszcze parę osób np. z Uwaga TVN Dorota Pawlak na których ból spokojnie czekam. Za te krzywdy i kłamstwa i manipulacje zasłużyliście" – pisał Jakimowicz. Tą wypowiedzią również zajęła się Komisja Etyki TVP.

Wynik postępowania Komisji Etyki TVP

Z postępowania wyjaśniającego Komisji Etyki TVP wynika, że Jakimowicz naruszył zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w TVP. W uzasadnieniu wskazano, że prezenter może publikować swoje opinie w Internecie, jednak powinien to czynić "z najwyższą rozwagą, pamiętając, że informacja raz umieszczona, pozostanie tam na zawsze". Za swoje wpisy KE upomniało byłego aktora i wspomniało, że musi pamiętać, że jej słowa, jako osoby mocno kojarzonej ze stacją, mogą być postrzegane jako stanowisko nadawcy.

W związku z tym dziennikarz nie powinien publikować w internecie żadnych opinii, których nie mógłby przedstawić na antenie. Dotyczy to szczególnie wypowiedzi na temat polityki, spraw międzynarodowych, życia społecznego, ekonomii, mediów, kwestii moralnych, etycznych, religijnych, a także działalności TVP S.A. - stwierdza Komisja Etyki.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że organizacja prowadzi postępowania, których celem jest pociągnięcie Jakimowicza do odpowiedzialności cywilnej i karnej.

"Na nasz wniosek prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko Jakimowiczowi" – dodała organizacja we wpisie. 

MP 

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura