Politycy PiS fotografują się na Orlenie, ale nie pokazują cen paliwa

Politycy PiS fotografują się na stacjach PKN Orlen
Politycy PiS fotografują się na stacjach PKN Orlen
W drodze na konwencję PiS w podwarszawskich Markach niektórzy politycy partii rządzącej postanowili pochwalić się w mediach społecznościowych zdjęciami z przystanku na stacji benzynowej. Widzimy ich, jak piją kawę albo jedzą posiłki, ale nie widzimy, jak kupują paliwo, ani ile ono kosztuje.

Zrób sobie zdjęcie na stacji i pochwal się nim w sieci

Podczas sobotniej konwencji w podwarszawskich Markach prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił pełną mobilizację Zjednoczonej Prawicy i zapowiedział objazd polityków po kraju, aby rozmawiać o dotychczasowych rządach jego formacji. Niektórzy z polityków już pokazali, że są w trasie i chwalili się w mediach społecznościowych zdjęciami ze stacji benzynowych. W większości były to stacje Orlenu. Internauci zauważyli, że na żadnej z fotografii nie widać cen benzyny.

Przeczytaj: Niepokojące wieści z Kijowa. Miasto znów zagrożone

Senator Stanisław Karczewski pokazał nawet dwa zdjęcia z przystanków na stacji. W drodze na konwencję PiS pił kawę na BP, a w drodze powrotnej już na Orlenie, co trochę rozbawiło użytkowników Twittera.

Jedzą, piją, a nie tankują?

Na żadnej z fotografii nie widać pylonów z cenami paliwa. Czyżby wszyscy zatrzymywali się tylko po to, by wypić kawę, a nikt nie tankował?

Czekają nas skokowe podwyżki cen paliw

Wielu Polaków niepokoi się, bo na pylonach zaczęto dokładać "kafelki" do wyświetlaczy z cenami. Czyżby niedługo benzyna miała kosztować 10 zł?

Według e-petrol.pl "czekają nas skokowe podwyżki cen paliw". Niemniej, zdaniem analityków, w "najbliższych dniach" krajowi producenci paliw nie wprowadzą zmian do swoich cenników hurtowych.

W ocenie e-petrol.pl ten brak nowych cenników w Orlenie i Lotosie nie oznacza braku zmian cen na stacjach. Wg analiz portalu w drugim tygodniu czerwca czekają nas bardzo wyraźne podwyżki, które obejmą podstawowe gatunki paliw.

Benzyna 98-oktanowa już przekroczyła 8 zł za litr, benzyna 95 oktanowa na większości stacji zbliża się do tej stawki, ale są i takie miejsca, gdzie już kosztuje ponad 8 zł za litr. Za diesel zapłacimy ok. 7,5 zł za litr. W przypadku LPG analitycy e-petrol.pl przewidują "czasową stabilizację ceny" - w najbliższych dniach średnio w kraju cena LPG powinna utrzymywać się w granicach 3,60 zł.

Dlaczego paliwo jest takie drogie?

Zdaniem ekspertów e-petrol podwyżki w ostatnich dniach i tygodniach mają "niespotykane tempo i skalę". "W odniesieniu do cen w rafineriach sprzed miesiąca podwyżka w przypadku benzyn wynosi dokładnie 1283,20 zł, diesel podrożał o 271,80 zł" - odnotowano.

"Wśród powodów tak postępujących wzrostów cen paliw wymieniane są wpływające na polski rynek czynniki globalne, m.in. rosnący w wakacje, sezonowy popyt na paliwa, ograniczone zapasy paliw gotowych oraz zapowiedziane sankcje na rosyjskie produkty ropopochodne" - wyjaśniono w komentarzu.

ja

Czytaj także:

Zamach na Putina? "Stał się zbyt miękki ws. Ukrainy i trzeba go usunąć"

"Długi język, krótki rozum". Wiceszef kancelarii Zełenskiego komentuje słowa Węgra

Tęczowy chodnik w Zielonej Górze. Janusz Kowalski oprotestował pomysł

Ranking kuchni świata. Pizza, pasta i tiramisu królują. A schabowy lepszy od pad thaiaLubię to! Skomentuj84 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka