Trzaskowski przeprasza za nieodpowiednie słownictwo. W podcaście "WojewódzkiKędzierski" przyznał, że w przeszłości był "dupiarzem". (fot. PAP/Twitter)
Trzaskowski przeprasza za nieodpowiednie słownictwo. W podcaście "WojewódzkiKędzierski" przyznał, że w przeszłości był "dupiarzem". (fot. PAP/Twitter)

Trzaskowski kaja się za "dupiarza". Tego się nie spodziewał

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 180
Rafał Trzaskowski ewidentnie nie spodziewał się tak szerokiej dyskusji na temat jego słownictwa podczas podcastu "WojewódzkiKędzierski". Teraz prezydent Warszawy przeprasza za użycie nieodpowiednich słów.

Słowa Rafała Trzaskowskiego podczas podcastu "WojewódzkiKędzierski" wywołały sporą falę hejtu. Prezydent Warszawy w rozmowie przyznał, że w przeszłości był "dupiarzem".

Te słowa odbiły się szerokim echem w mediach. Skomentowane zostały też przez wielu dziennikarzy i polityków.

Trzaskowski przeprasza

We wtorek prezydent Warszawy postanowił przeprosić za swoje zachowanie u Wojewódzkiego i Kędzierskiego. Przyznał, że w przestrzeni publicznej nie ma miejsca na takie zwroty.

— Niestety nieformalna konwencja rozmowy z Kędzierski&Wojewódzki sprawiła, że opisując historie sprzed 30 lat słownictwem przeniosłem się do czasów liceum — napisał Trzaskowski na Twitterze. — Dla takich słów nie ma i nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni przepraszam — podkreślił.

Mimo, że przeprosiny Trzaskowskiego były słusznym posunięciem, Internauci z pewnością jeszcze przez długi czas będą pamiętać "wybryk" prezydenta Warszawy.

RB


Czytaj: 

Biden był bez wyjścia. Musiał złamać reguły i pokazać tajne dokumenty sojusznikom

Zamieszanie wokół Lisa. Poseł PiS chce zbadać, czy dochodziło do mobbingu i molestowania

Waloryzacja 500 plus? Kolejne głosy z resortu finansów i nie tylko

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka