Specjalna misja brytyjskiego samolotu. Maszyna wylądowała w Rzeszowie

W Rzeszowie wylądował brytyjski transportowiec C-17 Globemaster III. Czy na pokładzie samolotu znajdują się wyrzutnie rakiet dla Ukrainy? (fot. Flickr/Dave_S.)
W Rzeszowie wylądował brytyjski transportowiec C-17 Globemaster III. Czy na pokładzie samolotu znajdują się wyrzutnie rakiet dla Ukrainy? (fot. Flickr/Dave_S.)
Według doniesień zagranicznych mediów, na rzeszowskim lotnisku wylądował brytyjski samolot transportowy C-17 Globemaster III. Nie wiadomo, co znajduje się na pokładzie maszyny. Spekuluje się o wieloprowadnicowych wyrzutniach rakiet MLRS, które trafić mają do Ukrainy jako wsparcie w wojnie.

Brytyjski transportowiec wylądował w Rzeszowie

BBC podaje, że do ukraińskich żołnierzy trafić mają w pierwszym pakiecie trzy zestawy wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet. W poniedziałek opublikowano komunikat, w którym poinformowano o dostawie zestawów M270 z Wielkiej Brytanii.

System MLRS umożliwia atak na cele oddalone nawet o 80 kilometrów. Ukraińcy mają przechodzić szkolenia z obsługi tych maszyn na poligonwach w Wielkiej Brytanii.

W poniedziałek 6 czerwca na lotnisku w Rzeszowie wylądował ciężki brytyjski transportowiec C-17 Globemaster III, który przenieść może ładunek o wadze do 75 ton. Media spekulują, że na pokładzie samolotu mogłyby znajdować się trzy obiecane przez Brytyjczyków zestawy rakietowe.RB


Czytaj: 

Biden był bez wyjścia. Musiał złamać reguły i pokazać tajne dokumenty sojusznikom

Zamieszanie wokół Lisa. Poseł PiS chce zbadać, czy dochodziło do mobbingu i molestowania

Waloryzacja 500 plus? Kolejne głosy z resortu finansów i nie tylko

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka