Członek zarządu i dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak rezygnuje ze swoje stanowiska. Źródło: PAP/Radek Pietruszka
Członek zarządu i dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak rezygnuje ze swoje stanowiska. Źródło: PAP/Radek Pietruszka

"Podjąłem decyzję o odejściu". Edward Miszczak odchodzi z TVN po 25 latach

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 39
Członek zarządu i dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak rezygnuje ze swoje stanowiska. Dziennikarz był związany ze stacją po samego jej powstania w 1997 roku.

Według Presserwis, prezeska Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli, poinformowała pracowników stacji w mailu, że Edward Miszczak postanowił odejść z firmy. 

"Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmiany w naszej organizacji, jesteśmy więc do niego bardzo dobrze przygotowani" – napisała. 

W mailu było również napisane, że Miszczak w okresie przejściowym będzie pełnił funkcję dyrektora pionu Programmingu. "Będziemy mieli jeszcze czas, by się z nim pożegnać" – podsumowuje Kieli. 

"Mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany"

Edward Miszczak cytowany w komunikacie prasowym TVN stwierdził, że "W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu".

— TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze — dodał.

Kariera Edwarda Miszczaka 

Edward Miszczak był odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Funkcję dyrektora programowego TVN pełnił od 1998 roku. Zaczynał natomiast rok wcześniej, wraz z powstaniem stacji. W latach 2004-2009 oraz 2018-2020 był jej wiceprezesem.

W okresie jego pracy TVN zyskał popularność dzięki takim programom jak "Big Brother", "Milionerzy" i "Agent". Sam Miszczak prowadził programy: "Ludzie w drodze", "Urzekła mnie twoja historia", "Cela nr" oraz "Cela". Był również kreatorem wielu karier celebryckich i aktorskich m.in. Małgorzaty Rozenek-Majdan i Huberta Urbańskiego. 

Pracę zawodową zaczynał w Radiu Kraków. W 1990 roku pełnił też funkcje dyrektora anteny, a następnie wiceprezesa zarządu radia RMF FM. 

MP

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura