Będą nowe dywizje. "Wojsko musi być zdolne do samodzielnej obrony"

Mariusz Błaszczak zapowiedział utworzenie nowych dywizji ogólnowojskowych w centralnej Polsce. (fot. PAP)
Mariusz Błaszczak zapowiedział utworzenie nowych dywizji ogólnowojskowych w centralnej Polsce. (fot. PAP)
Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oznajmił podczas odprawy kierownictwa MON i Sił Zbrojnych, że sformowane zostanę dwie nowe dywizje ogólnowojskowe w centralnej Polsce. — Sformujemy dwie nowe dywizje ogólnowojskowe wzdłuż Wisły w centralnej Polsce; dalszy rozwój sił zbrojnych wyznaczy dokument MON "Model 2035", który niedługo zostanie zaprezentowany — powiedział Błaszczak.

Nowe dywizje ogólnowojskowe

We wtorek podczas odprawy kierownictwa MON i Sił Zbrojnych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, Mariusz Błaszczak zapowiedział stworzenie dwóch nowych dywizji ogólnowojskowych, które zlokalizowane będą "wzdłuż Wisły, w centralnej Polsce".

— Obserwacje wojny na Ukrainie utwierdziły nas w przekonaniu, że Wojsko Polskie musi być zdolne do odstraszania i samodzielnej obrony naszego kraju już od pierwszego dnia konfliktu, w oparciu o własny potencjał obronny — mówił Błaszczak. Dodał, że dalszy rozwój sił zbrojnych wyznaczy opracowany w Ministerstwie Obrony Narodowej dokument "Model 2035", który wkrótce ma zostać zaprezentowany.

6 związków taktycznych

Minister zaznaczył, że docelowo Wojsko Polskie ma posiadać 6 związków taktycznych, "z odpowiednim komponentem wsparcia i zabezpieczenia bojowego". Dodał, że żołnierze, którzy stworzą nowe dywizje pochodzić mają przede wszystkim przez dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, która została wprowadzona na mocy ustawy o obronie ojczyzny, która obowiązuje od kwietnia bieżącego roku.

RB


Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj101 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo