Korea Południowa będzie wspólnie z Polską rozwijać czołgi i transportery opancerzone

Polska Grupa Zbrojeniowa i koreańska firma Hyundai Rotem będą współpracować przy rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych. (fot. Wikipedia)
Polska Grupa Zbrojeniowa i koreańska firma Hyundai Rotem będą współpracować przy rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych. (fot. Wikipedia)
Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował w mediach społecznościowych o podpisaniu memorandum o wspólnym rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych przez Polską Grupę Zbrojeniową i koreańską firmę Hyundai Rotem. — To ważny krok dla rozwoju wojska i przemysłu — poinformował Błaszczak.

Nowoczesny sprzęt dla Wojska Polskiego

— Wojsko Polskie musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt, o czym podczas wizyty w Korei Południowej rozmawiałem m. in. z przedstawicielami Hyundai Rotem. Dziś PGZ i Hyundai Rotem podpisały memorandum o wspólnym rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych. To ważny krok dla rozwoju wojska i przemysłu — napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Wizyta Błaszczaka w Korei Południowej

Na początku czerwca minister złożył wizytę w Korei Południowej. Spotkał się tak m. in. ze swoim koreańskim odpowiednikiem Lee Jong-supem, a także z przedstawicielami koreańskiego przemysłu zbrojeniowego, w tym odpowiedzialnym za ten obszar ministrem Gangiem Eun-ho.

Przed powrotem do kraju Błaszczak podkreślił podczas wystąpienia dla mediów, że sprzęt koreański powinien prędko wejść na wyposażenie Wojska Polskiego. Informował, że negocjacje dotyczyły m. in. zakupu oraz produkcji w Polsce oraz wspólnego rozwoju koreańskich czołgów K2. Dyskutowano także na temat zwiększenia możliwości butowy armatohaubic Krab, których podwozia powstają we współpracy z Koreą Południową.RB


Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo