Wygodnie i Odpowiedzialnie. Grupa Żabka z Raportem Odpowiedzialności za 2021 rok

Grupa Żabka publikuje Raport Odpowiedzialności za 2021, w którym podsumowano działania podjęte w ramach Strategii Odpowiedzialności.
Grupa Żabka publikuje Raport Odpowiedzialności za 2021, w którym podsumowano działania podjęte w ramach Strategii Odpowiedzialności.
Grupa Żabka realizuje kompleksową Strategię Odpowiedzialności. Jest ona w pełni zintegrowana ze strategią biznesową organizacji. Działania podjęte w ramach tej realizacji podsumowano w czwartym Raporcie Odpowiedzialności. W publikacji sieć po raz pierwszy przedstawiła wpływ swojej działalności na polską gospodarkę, który wyniósł 5,3 miliarda złotych wartości dodanej w 2021 roku oraz liczbą 45,4 tysięcy miejsc pracy utrzymanych w całym kraju.

Żabka w ubiegłym roku ugruntowała umiejętności do elastycznego zarządzania organizacją oraz efektywnego korzystania z technologii. Dużym krokiem było powołanie Grupy Żabka oraz stworzenie unikatowego ekosystemu rozwiązań, których zadaniem jest ułatwienie klientom codziennego życia.

— Nasza firma znajduje się w gronie 1% firm na świecie, które według ratingu EcoVadis najlepiej integrują czynniki ESG ze swoją strategią i działaniami operacyjnymi. Chcemy odpowiedzialnie planować rozwój całej naszej organizacji i ułatwiać zrównoważone wybory miliom klientów, aby były wygodne i odpowiedzialne — wyjaśnia Tomasz Suchański, prezes zarządu Grupy Żabka.

Poszerzenie platformy e-commerce

Żabka Polska w dalszym ciągu stanowi największą jednostkę organizacyjną w ramach Grupy. Obejmuje ona ponad 8300 sklepów, które prowadzone są przez ponad 7000 franczyzobiorców. W ramach Grupy powstała także nowa jednostka biznesowa – Żabka Future, której zadaniem jest wyszukiwanie i tworzenie biznesów.

Dzięki aktywizacjom Żabki Future, poszerzono silną platformę e-commerce, gdzie znalazł się m. in. lider cateringów dietetycznych Maczfit oraz marketplace Dietly.pl.

Żabka Future jest także największą w Europie siecią sklepów autonomicznych Żabka Nano, z których pierwszy otwarto w ubiegłym roku.

Nowe biznesy w ramach nowego start-upu

W ramach nowo powstałego start-upu Lite e-Commerce uruchomiono q-commerce Żabka Jush! oraz Delio. W obrębie Grupy funkcjonuje też Obszar Strategii i Funkcji Centralnych, który składa się z zespołów odpowiadających za wyznaczanie kierunków rozwoju Grupy oraz opracowywanie strategii. Dzięki nowej organizacji firmy utrzymano wysoką dynamikę otwarć sklepów Żabka, których w 2021 roku powstało ponad 1100.

— W realizację naszej strategii ESG zaangażowani są wszyscy pracownicy, współpracownicy, franczyzobiorcy, klienci oraz partnerzy handlowi. Dzięki temu w 2021 roku mogliśmy podjąć wiele istotnych działań, które m.in. ograniczyły nasz ślad węglowy, umożliwiły klientom dostęp do produktów ułatwiających zrównoważony tryb życia, a naszym franczyzobiorcom zapewniły jeszcze większe bezpieczeństwo finansowe oraz nowoczesne rozwiązania do zarządzania biznesem — wyjaśnia Anna Grabowska, wiceprezes zarządu ds. Strategii Konsumenckich Grupy Żabka.

Raport Odpowiedzialności za 2021 rok

"Wygodnie i Odpowiedzialnie" to już czwarty Raport Odpowiedzialności przygotowany przez Grupę Żabka. Na niespełna stu stronach znaleźć można podsumowanie wybranych działań przez Grupę Żabka w ramach Strategii Odpowiedzialności w 2021 roku.

Raport zawiera także sprawozdanie z realizacji celów zdefiniowanych w 4 filarach strategicznych.

  • Filar 01 – Zrównoważony styl życia,
  • Filar 02 – Pozytywny wpływ na otoczenie,
  • Filar 03 – Odpowiedzialna organizacja
  • Filar 04 – Zielona planeta.

Efekty działań zaprezentowano w tabelach z wynikami za rok 2021. Dodatkowo przedstawiono je w kontekście wybranych działań podejmowanych przez Grupę w obszarze zrównoważonego rozwoju. Raport uwzględnia też informacje dotyczące wsparcia udzielonego dla grup interesariuszy podczas koronawirusa oraz obywateli Ukrainy.

Zgodnie ze standardami

Raport „Wygodnie i Odpowiedzialnie” przygotowano zgodnie z najnowszym standardem raportowania niefinansowego Global Raporting Initiative (GRI Standards) oraz Sustainability Accounting Standards Board (SASB).


RB


Czytaj dalej:

Anita Włodarczyk przekazała fatalną wiadomość. Potwierdziło się najgorsze

Kopał w ogrodzie, gdy nagle trafił na dziwny przedmiot. Służby od razu ruszyły na miejsce

Pracownik Google'a zaczął mówić, od razu go zawiesili. "AI zyskała samoświadomość"

TVP. Poseł PO wyciągnął na antenie zapiski o inflacji. Realizator natychmiast zareagował

Molestowanie nieletniego w Krakowie. Prokuratura znów zajmuje się kard. Dziwiszem

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka