Sklepy należące do najbogatszego Polaka będą otwarte w niedziele? Są przymiarki

Sprzedaż Dino może przekroczyć 30 mld zł już w 2024 r. Fot. grupadino.pl
Sprzedaż Dino może przekroczyć 30 mld zł już w 2024 r. Fot. grupadino.pl
Niektóre sklepy w Polsce próbują otwierać się w niedziele jako wypożyczalnie sprzętu albo biblioteki, korzystając z wyłączeń zapisanych w ustawie o ograniczeniu handlu. Na taki pomysł wpadła m.in. sieć Dino, należąca do najbogatszego Polaka, która dopisała nowe obszary działalności do swojego statutu.

Dino chce ominąć zakaz handlu w niedzielę?

Od czasu uszczelnienia ustawy właściciele sieci handlowych intensywnie szukają sposobów na to, jak legalnie otwierać sklepy w niedziele, po tym jak stosowanie triku "na placówkę pocztową" (do niedawna powszechne) przestało być możliwe.

Przeczytaj: Zadyma w Inowrocławiu. Policja przekazała ważną informację

W piątek walne zgromadzenie akcjonariuszy Dino Polska przegłosowało zmiany w statucie. Do obszarów działalności dopisano m.in. wypożyczanie i dzierżawa sprzętu rekreacyjnego i sportowego, działalność obiektów kulturalnych, działalność agentów turystycznych; wypożyczanie i dzierżawa pozostałych artykułów użytku osobistego i domowego; działalność pozostałych organizacji członkowskich, gdzie indziej niesklasyfikowana; sprzedaż detaliczna elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach; a także sprzedaż detaliczna pozostałych nowych wyrobów prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach. Tym samym w statucie spółki zapisana będzie działalność łącznie aż w 87 obszarach - zauważa portal wiadomoscihandlowe.pl.

W uzasadnieniu załączonym do projektu uchwały napisano, że zmiany mają "techniczny charakter", a ich celem jest "umożliwienie ewentualnego podjęcia dodatkowych działalności przez spółkę w przyszłości, jeżeli zarząd spółki uzna to za uzasadnione biznesowo". Konkurenci sieci spekulują, że mogą to być przymiarki do otwarcia sklepów w niedziele niehandlowe. Dino oficjalnie tego nie potwierdza.

Właściciel Dino najbogatszym Polakiem

Tomasz Biernacki, założyciel i większościowy udziałowiec spółki Dino Polska, został uznany za najbogatszego Polaka, z majątkiem  wycenianym w dorocznym rankingu tygodnika "Wprost" na 15,3 mld zł. Majątek Biernackiego to 51 proc. akcji spółki Dino Polska, zarządzającej siecią marketów Dino. Papiery spółki biją kolejne rekordy, na GPW – akcje Dino Polska są warte ponad 300 zł za sztukę .Sieć odnotowała również największe wzrosty sprzedaży netto w ostatnich pięciu latach. Od lat jest też najbardziej zyskowną siecią w Europie.

ja

Czytaj także:

Franciszek "Pędziwiatr" Sterczewski - najlepsze memy z posłem KO na rowerze

Jacek Żakowski: W przypadku Giertycha jest większy problem, niż jego dawne poglądy

Radio TOK FM nie chce już poranków z Lisem. Żakowski musiał się z tym pogodzić

Liderzy Depeche Mode ujawnili przyczyny śmierci ich przyjaciela

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka