Strzelanina w centrum handlowym w Kopenhadze - są ofiary śmiertelne

Przerażone kobiety przed centrum handlowym w Kopenhadze. Fot.  	PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson
Przerażone kobiety przed centrum handlowym w Kopenhadze. Fot. PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson
Jedna osoba została aresztowana w związku ze strzelaniną w centrum handlowym Fields w Kopenhadze, poinformowała w niedzielę na Twitterze duńska policja. Nie żyje kilka osób. Dokładna liczba ofiar nie jest znana. Są też ranni.

Brak danych o liczbie ofiar

Wszystkie drogi w tym miejscu i linia metra łącząca je z centrum miasta zostały zamknięte, a na miejscu są ekipy pogotowia i straży pożarnej. W centrum handlowym panował chaos, ludzie nie wiedzieli, co się dzieje.

Burmistrz Kopenhagi Sophie Andersen napisała na Twitterze, że urzędnicy nie są pewni, ile osób zostało rannych w ataku, ale powiedziała, że incydent jest "bardzo poważny".

Ważne: Ukraińcy potwierdzili upadek kluczowego miasta

Field's to największe centrum handlowe w Danii, w którym znajduje się ponad 140 sklepów i restauracji. Policja zaleciła ludziom w centrum, aby pozostali na miejscu i czekali na pomoc funkcjonariuszy, a innym osobom, by trzymały się z dala od centrum handlowego i jego okolic. Poproszono również o przesyłanie materiałów filmowych i innych relacji z miejsca zdarzenia.

Zobacz galerię zdjęć:

PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson
PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson +4 zdjęcia +5 zdjęć

Miał broń myśliwską

Policja poinformowała, że aresztowała 22-letniego Duńczyka i nie może wykluczyć, że był to "akt terroryzmu".

To był młody, agresywnie się zachowujący mężczyzna z długą bronią, przypominającą strzelbę - tak opisał w telewizji TV2 domniemanego sprawcę jeden ze świadków śmiertelnej strzelaniny,

Wyglądał na dumnego z tego, co zrobił" - oznajmił Mahdi Al-Wazni, który zrobił zdjęcie napastnikowi.

Jak opisał świadek, mężczyzna był ubrany w zielone krótkie spodnie z kieszeniami, koszulkę bez rękawów i niósł broń na plecach. Jego ubiór przypominał strój myśliwski lub wojskowy.

Dania ma jedne z najsurowszych praw na świecie dotyczących posiadania broni.

Koncert Harry'ego Stylesa w pobliżu tragedii

W lokalu oddalonym o mniej niż milę od centrum handlowego w niedzielę wieczorem miał wystąpić brytyjski piosenkarz Harry Styles, stąd duża obecność młodych ludzi w centrum handlowym i okolicy. Organizatorzy napisali na Facebooku, że koncert odbędzie się z opóźnieniem, po ścisłej koordynacji z lokalną policją.

Duński pałac królewski poinformował na stronie internetowej o odwołaniu wydarzenia przygotowanego na zakończenie trzech pierwszych etapów wyścigu kolarskiego Tour de France, które odbyły się w Danii. Gospodarzem mieli być duński książę koronny Fryderyk i premier Mette Frederiksen.

ja

Czytaj także:

Tragedia w Dolomitach. Lodowa lawina porwała turystów. Trwa akcja ratunkowa

Kaczyński o CPK: Nie możemy mieć lotniska dla Polaków w Berlinie

Jak pandemia wpłynęła na religijność Polaków. Zaskakujące wyniki badania

Groźny wypadek podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przerwano wyścig [ZDJĘCIA]Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka