Protest w WORD-ach. Odwołane egzaminy na prawo jazdy

W niektórych miastach może dojść do paraliżu w związku z protestem egzaminatorów. Fot.
W niektórych miastach może dojść do paraliżu w związku z protestem egzaminatorów. Fot.
W Gdyni i Gdańsku zostały odwołane w poniedziałek egzaminy na prawo jazdy. To skutek akcji protestacyjnej egzaminatorów. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie do pracy nie przyszła połowa egzaminatorów. Natomiast w ośrodku w Krośnie nie stawili się wszyscy egzaminatorzy.

Odwołane egzaminy na prawo jazdy

Informację o odwołaniu egzaminów na prawo jazdy w Gdyni i Gdańsku z uwagi akcję protestacyjną egzaminatorów podało radio RMF FM. Stacja poinformowała, że organizatorzy protestu żądają m.in. zmiany systemu i poziomu wynagradzania oraz uzyskanie przez egzaminatorów pełnej niezależności w zakresie wyniku egzaminu.

"Domagają się również zmiany systemu koordynacji i komunikacji w ramach wymiany informacji, oceny sytuacji i procedowania zmian w procesie legislacyjnym pomiędzy środowiskiem egzaminatorów a Ministerstwem Infrastruktury" - podało radio RMF FM.

W poniedziałek rano na stronie internetowej Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego pojawił się komunikat: "Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu dzisiejszym większość egzaminatorów PORD w Gdańsku zgłosiła nieobecność w pracy w związku z tym, nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkich zaplanowanych egzaminów. Zgodnie z planem odbywać się będą wszystkie egzaminy teoretyczne oraz do godz. 10.30 włącznie praktyczne w zakresie kat. C i T. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco. Uiszczona opłata nie przepada, będzie można w jej ramach ustalić kolejny termin. Powyższa informacja dotyczy Gdańska i oddziału w Gdyni. Egzaminy w oddziale Chojnice odbywają się zgodnie z planem" - czytamy na stronie internetowej PORD w Gdańsku.

Wtedy znikną nalepki z szyb i karty pojazdów. Zapłacimy mniej przy rejestracji pojazdu

Uwaga, kierowcy: zapłacicie więcej za przejazd A4. A miało być tanie

Jutro będzie podobnie

PORD zapowiada też, że w Gdańsku we wtorek od godz. 6 do 10 włącznie odbywać się będą egzaminy praktyczne w zakresie kat. B+E oraz kat. C+E, a pozostałe egzaminy praktyczne w ciągu całego dnia zostają odwołane. Egzaminy teoretyczne przebiegać będą zgodnie z planem przez cały dzień.

Z kolei w Gdyni we wtorek egzaminy praktyczne od godz. 6 do 13 włącznie zostają odwołane. "Egzaminy praktyczne od godz. 14 do 21 włącznie przebiegać będą zgodnie z planem. Egzaminy teoretyczne przebiegać będą zgodnie z planem przez cały dzień" - dodano.

Podatki na auta spalinowe w kamieniach milowych. Jednoznaczna deklaracja Morawieckiego

W Rzeszowie i Krośnie egzaminatorzy nie przyszli do pracy

Z kolei w Rzeszowie w poniedziałek 50 proc. egzaminatorów, czyli 10 osób, przedstawiło zwolnienia lekarskie albo wzięło urlop na żądanie. "Jutro sytuacja ma wyglądać podobnie" – powiedział dyr. WORD w Rzeszowie Janusz Stachowicz.

Zaznaczył, że w związku z nieobecnością egzaminatorów połowa egzaminów praktycznych musiała zostać odwołana. "Powiadomiliśmy kursantów o tym fakcie, zaproponowaliśmy terminy na przyszły tydzień. Wówczas, mam nadzieję, sytuacja wróci do normy" – powiedział.

Dyr. WORD w Rzeszowie przyznał, że o proteście dowiedział się z mediów. "Na moim biurku nie mam żadnego pisma w tej sprawie. Nie wiem też nic o żądaniach egzaminatorów" – dodał Stachowicz.

Natomiast w WORD w Krośnie do pracy w poniedziałek nie przyszedł żaden egzaminatorów, dlatego odwołane zostały wszystkie egzaminy. W dwóch pozostałych ośrodkach WORD na Podkarpaciu w Tarnobrzegu i Przemyślu egzaminy odbywają się bez przeszkód.

ja

Czytaj także:

Tańsze tankowanie nie tylko na Orlenie. Kolejne stacje wprowadzają rabaty na paliwa

Niewykorzystane środki na szczepionki przeciw COVID-19 idą na pomoc dla Ukrainy

To posiada Andrzej Duda. Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie majątkowe prezydenta

Lubię to! Skomentuj71 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo