Holandia. Rolnicy protestują, zaczyna brakować podstawowych produktów

Protesty rolników w Holandii przyczyniają się do tego, że w sklepach powoli zaczyna brakować podstawowych produktów. (fot. PAP/EPA)
Protesty rolników w Holandii przyczyniają się do tego, że w sklepach powoli zaczyna brakować podstawowych produktów. (fot. PAP/EPA)
Holenderskie media alarmują o blokadach w centrach dystrybucyjnych sieci supermarketów, prowadzonych przez rolników. Sprawiły one, że na półkach w sklepach zaczyna brakować towarów, a w niektórych sieciach nie da się już kupić nabiału i warzyw.

Protesty rolników w Holandii

Rolnicy, którzy od poniedziałku protestują w Holandii przeciwko rządowej polityce ograniczania emisji tlenku azotu, postanowili blokować centra dystrybucyjne supermarketów.

— Domagamy się odblokowania naszych centrów i zdecydowanych działań policji — oznajmił Marc Jansen, dyrektor Centralnego Biura ds. Handlu Żywnością (CBL), cytowany przez portal NOS.

Przyłębska omawiała wyroki z otoczeniem Morawieckiego? Jest oświadczenie prezes TK

Zaczyna brakować podstawowych produktów

W poniedziałek Jansen ostrzegał, że blokada spowoduje niedobory podstawowych produktów, takich jak pieczywo, warzywa, owoce i mleko.

Obecnie okazuje się, że miał on rację. Jak informują media we wtorek, w wielu miejscach kraju konsumenci zauważają w supermarketach puste półki.

— Zaczyna brakować świeżych produktów, takich jak nabiał czy warzywa — podaje NOS.

Jak informuje portal RTL Nieuws, we wtorek po południu zablokowanych było jeszcze siedem punktów zaopatrujących m.in. sieci Lidl i Aldi. W poniedziałek blokowanych było 20 centrów.


RB

Zobacz: 


Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo