Były członek RPP Rafał Sura trafił do zarządu NBP

Rafał Sura, fot. NBP
Rafał Sura, fot. NBP
Były członek Rady Polityki Pieniężnej Rafał Sura został członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Zrezygnował z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej

Sura w lipcu br. na ręce marszałka Senatu złożył rezygnację z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej. Także w lipcu Senat odwołał Surę ze składu RPP.

Zobacz: Morawiecki dla Euractiv. "Nadszedł czas na wielki rachunek sumienia Europy"

Kim jest Rafał Sura?

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie NBP, Rafał Sura jest absolwentem prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2008 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych o specjalności prawo finansowe, a w 2014 r. - stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych o specjalności prawo administracyjne. Od 2003 roku pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Nauk Prawnych KUL. Wykładał również w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu oraz na Wschodnioeuropejskim Uniwersytecie Narodowym im. Łesi Ukrainki w Łucku. W 2007 r. był stypendystą Towarzystwa Przyjaciół KUL.

Sura kierował zespołem ekspertów publicznego prawa gospodarczego w Ośrodku Analiz i Ekspertyz Prawnych Akademii de Virion w Warszawie. Był radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie i członkiem organów nadzorczych spółek prawa handlowego. Członek Rady Naukowej Przeglądu Sejmowego i Probacji. Autor publikacji naukowych i opinii prawnych z zakresu prawa bankowego i administracyjnego.

Od 18 listopada 2015 r. do 16 listopada 2016 r. Rafał Sura był sędzią Trybunału Stanu, a od 16 listopada 2016 r. do 21 lipca 2022 r. członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Od 21 września 2021 r. członek zespołu doradczego Ministra Edukacji i Nauki.

ja

Czytaj także:

Wiceminister zdrowia o ofiarach wypadku w Chorwacji: Nie wszystkich udało się zidentyfikować

Wpis posłanki PO o rozwiązaniu PiS podbija Internet. "Jar Jar Binks polskiej polityki"

Sekretarz generalny PiS o relacjach z UE: Będziemy stosowali taktykę "ząb za ząb"

Hartman spiera się z Terlikowskim. Twierdzi, że nie wierzy, że ktoś może wierzyć w Boga
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka