Za banknot 10 zł zapłacą kilkanaście tysięcy zł. Kolekcjonerzy polują na nie od dawna

Za banknot o nominale 10 zł o konkretnym numerze seryjnym można zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych
Za banknot o nominale 10 zł o konkretnym numerze seryjnym można zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych
Niektóre banknoty 10 zł mogą okazać się niezwykle wartościowe. Te ze specjalnym numerem seryjnym sprzedać można nawet za kilka tysięcy złotych.

Banknot o nominale 10 zł może być wart tysiące

Jak informuje Gazeta.pl, kolekcjonerzy są w stanie zapłacić bardzo duże pieniądze za niepozorne banknoty. Szczególnie wartościowy okazać się może banknot o nominale 10 zł, oznaczony nietypowym numerem seryjnym, wskazującym np. na ważną dla świata datę.

Szczególnie wartościowe są banknoty, które w swoim numerze seryjnym zawierają kombinację liter AA oraz BB. Nieco mniej, choć nadal sporo, zarobić można na tych z kombinacją YA lub ZA. Gazeta.pl informuje, że kolekcjonerzy za taki banknot są w stanie zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Jakich banknotów szukają kolekcjonerzy?

Sprawdzając swój banknot należy skupić się na cyfrach. Najwięcej zarobić można na tych z kombinacją cyfr 1234567 oraz 8765432. Takie banknoty sprzedać można nawet za kilkanaście tysięcy złotych. Nieco mniej warte są te z numerami: 1234321, 1134311 i 8175718. Te z kolei warte mogą być do kilku tysięcy złotych. Aby sprzedać taki banknot, należy wystawić go na licytację.

Istotny jest również stan, w jakim znajduje się banknot – warto zatem zadbać o to, by był czysty, niepognieciony oraz niepodarty.


RB

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka