Występ Zenka Martyniuka podczas "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Fot. PAP
Występ Zenka Martyniuka podczas "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Fot. PAP

Nowy szef TVP nie zrezygnuje z disco polo? "Sylwester Marzeń" znów w Zakopanem

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Telewizja Polska w tym roku ponownie zorganizuje „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Chociaż obecny prezes TVP w przeciwieństwie do Jacka Kurskiego nie przepada za muzyką disco polo, to nie zrezygnuje z niej, bo zapewnia oglądalność.

TVP znów zorganizuje „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem

Mateusz Matyszkowicz, nowy prezes TVP, który jeszcze w 2015 roku mówił, że "działania kulturalne nie mogą być obliczone wyłącznie na wynik wyborczy", ma zupełnie inny gust muzyczny niż Jacek Kurski. Dlatego też nie chciał występów artystów disco polo podczas koncertu 17 września z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej, wskutek czego całe przedsięwzięcie odwołano.

Jak dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl TVP znów zorganizuje „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem we współpracy z miastem. Decyzja już zapadła, choć  Matyszkowicz prawdopodobnie nie miał jeszcze okazji podpisać umów. Będzie to już szósty koncert sylwestrowy TVP w tej miejscowości.

Zobacz: Politycy opozycji publikują zdjęcia z podróży pociągiem do Kijowa. Same wpadki

Czy disco polo całkowicie zniknie z Woronicza?

Jak mówią anonimowo informatorzy z Woronicza, pogłoski o tym, że nastąpi całkowite usunięcie muzyki disco polo z TVP to nieprawda. 

– Matyszkowicz wie, że taka muzyka zapewnia doskonałą oglądalność antenom TVP, a przynajmniej podtrzymuje stabilną oglądalność, wypracowaną przez Kurskiego. Nie zrezygnuje z niej, to pewne. Być może zrobi tylko niewielki krok w tył i będzie takiej muzyki trochę mniej na antenach, ale zupełne usunięcie tej muzyki z anten jest zwyczajnie nieopłacalne – cytują wirtualnemedia.pl osobę z TVP.

Kurski deklarował się jako miłośnik disco polo

- Wyniki oglądalności TVP pokazują, że ludzie chcą słuchać muzyki disco polo - mówił w jednym z wywiadów Jacek Kurski.

- Jacek Kurski trochę „przepalił” temat disco polo, pojawiało się go w telewizji zdecydowanie za dużo – to głos osoby z kręgu muzyków tego nurtu, cytowanej przez wirtualnemedia.pl . – Ale wiem na pewno, że i Zenek Martyniuk, i Boysi będą nadal pojawiali się w publicznej telewizji. Nie znikną. Może tylko będą rzadziej na ekranach.

Od pięciu lat sylwestry TVP, promowane pod nazwą „Sylwester Marzeń”, osiągają dużo wyższą oglądalność niż konkurencyjne koncerty Polsatu (od sylwestra 2018/19 odbywają się na Stadionie Śląskim w Chorzowie) oraz TVN (w Warszawie, od wybuchu epidemii nie są organizowane).

ja

Czytaj także:

Postęp w planach budowy polskiego atomu. Rząd otrzymał ofertę od Amerykanów

Czarne chmury zbierają się nad wiceministrem od Ziobry. KPRM żąda informacji

Ukraina zrobi dla nas ważny wyjątek. Wcześniej Kijów wprowadził zakaz

Antyimigracyjne nastroje w Szwecji. Może nastąpić polityczne trzęsienie ziemi

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura