Politycy opozycji publikują zdjęcia z podróży pociągiem do Kijowa. Same wpadki

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
Oprócz premiera Mateusza Morawieckiego na Ukrainę w ostatnim czasie pojechali także politycy opozycji. Pretekstem była m.in. konferencja Jałtańskiej Strategii Europejskiej (YES) w Kijowie. Politycy opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia z podróży.

Konferencja w Kijowie

Od około 15 lat stowarzyszenie YES organizuje platformy do dyskusji o europejskiej przyszłości Ukrainy i globalnym kontekście. Doroczne konferencje Jałtańskiej Strategii Europejskiej oraz działalność stowarzyszenia YES finansuje ukraiński miliarder Wiktor Pinczuk, prywatnie zięć byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy. Szefem zarządu tej organizacji jest były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Premier Mateusz Morawiecki był w piątek gościem głównej debaty konferencji pod hasłem „W obronie naszej wolności”. Uczestniczył w niej wraz z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem.

Przeczytaj: Zjednoczona Prawica nie do ruszenia. Dwa nowe sondaże potwierdzają wielką przewagę

Paweł Kowal w pociągu do Kijowa

Na konferencję pojechał także polityk opozycji Paweł Kowal.

"Kluczowa będzie zima. Jeśli Ukraina pokaże, że jest w stanie odzyskać swoje ziemie, wielu ludzi w Rosji zrozumie, że ta wojna naprawdę nie ma sensu. Jeśli Zachód okaże solidarność w obliczu szantażu energetycznego Rosji - zobaczą, że ich plan nie działa" - napisał na Twitterze.

Kowal opublikował swoje zdjęcie z Aleksandrem Kwaśniewskim, a także fotkę z pociągu. Uwagę internautów przykuł stolik, przy którym siedzi polityk. Obok wody mineralnej stoją tam... butelki z alkoholem oraz korkociąg.

Nagroda Zełenskiego dla żony Sikorskiego

Na konferencję pojechali także jej częsty gość Radosław Sikorski oraz jego żona Anne Applebaum. 9 września w Pałacu Maryjskim w Kijowie dziennikarka odebrała z rąk prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego państwowe odznaczenie za wkład w rzetelne informowanie o tym, co dzieje się podczas wojny po ataku Rosji na jego kraj.

– Pomogli zjednoczyć Europę i cały świat. Przekonać niepewnych przywódców niektórych państw o naszej zdolności do zwycięstwa i przekazać to, o co walczymy — mówił Wołodymyr Zełenski.

W rozmowie z "Faktem" Sikorski powiedział, że rozpiera go "duma, ale też i poczucie, że Ukraina umie docenić tych, którzy jej pomagają". - Proszę pamiętać, że żona jest autorką, chyba takiej definitywnej historii hołodomoru, czyli poprzedniej próby likwidacji ukraińskości i Ukrainy, a więc sztucznie wywołanego głodu, przez Stalina w latach 30 XX. A od czasu wybuchu tej wojny, była w Kijowie dwa razy i myślę, że jej wywiad z prezydentem Zełenskim, który był przeczytany przez miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych, wręcz przyczynił się do zwiększenia amerykańskiej pomocy dla Ukrainy — mówił polityk PO.

Anne Applebaum w butach na łóżku

Radosław Sikorski również umieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z pociągu. Zawartość stoliczka nie budzi emocji.


Ale internauci zwrócili natychmiast uwagę na nogi Anne Aplebaum. "Może się czepiam ale tak z butami na łóżku? To nie wypada nawet jak są z tej samej pary" - oto jeden z komentarzy.

ja

Czytaj także:

Nie pomogło poparcie Kaczyńskiego. Kandydat PiS przepadł w wyborach

Macron rozmawiał z Putinem i przedstawił żądania. Kluczowa Zaporoska Elektrownia

Włosi poza zasięgiem. Polska wicemistrzem świata w siatkówce

Gdzie w Polsce staną reaktory SMR? "Wybór lokalizacji może potrwać dwa lata"Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj53 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka