Zjednoczona Prawica nie do ruszenia. Dwa nowe sondaże potwierdzają wielką przewagę

Obchody miesięcznicy smoleńskiej. fot. PAP/Leszek Szymański
Obchody miesięcznicy smoleńskiej. fot. PAP/Leszek Szymański
Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS - Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 37 proc. respondentów, na Koalicję Obywatelską - 26,1 proc., na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 11,8 proc., na Lewicę - 9,9, proc., a na PSL-KP - 6,7 proc. - wynika z sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl. Sporą przewagę Zjednoczonej Prawicy potwierdza także sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Sondaż Dorzeczy.pl: Zjednoczona Prawica z dużą przewagą

Badanym zadano pytanie: "Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?".

37 proc. ankietowanych w odpowiedzi wskazało na PiS – Zjednoczoną Prawicę (wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania z sierpnia); 26,1 proc. - na Koalicję Obywatelską (spadek o 2 pkt. proc.); natomiast 11,8 proc. respondentów - na Polskę 2050 Szymona Hołowni (wzrost o 1,7 pkt. proc.).

Na kolejnych miejscach znalazły się: Lewica (Nowa Lewica, Razem) z poparciem 9,9 proc. (spadek o 0,7 pkt. proc.), PSL - Koalicja Polska z poparciem 6,7 proc. (spadek o 0,2 pkt proc.).

Konfederacja Wolność i Niepodległość (KORWiN, Ruch Narodowy, Korona Polska) mogłaby liczyć - według badania - na 6,6 proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.).

Chęć głosowania na Kukiz'15 zadeklarowało 1,6 proc. badanych (o 0,2 pkt. proc. mniej niż w sierpniu). Zagłosować na "inne ugrupowania" chce natomiast - według sondażu - 0,3 proc. respondentów (wzrost o 0,1 pkt. proc.)

Sondaż WP: Przewaga PiS rośnie

Rosnące notowania Prawa i Sprawiedliwości potwierdza także sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski. Poparcie deklaruje 32,9 proc. badanych, a przewaga obozu Zjednoczonej Prawicy nad Koalicją Obywatelską zwiększyła się o 0,8 pkt. proc. - wynosi 6,7 pkt. proc. (w poprzednim badaniu strata wynosiła 5,9 pkt. proc.). Na KO chce głosować 26,2 proc. badanych.

Spadają też notowania Polski 2050 Szymona Hołowni, którego partia zajmuje trzecie miejsce w sondażu z wynikiem 12,9 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwa ugrupowania - Lewica (8,6 proc.) i PSL Koalicja Polska (5,2 proc.). 

SW

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj110 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka