"Wiadomości" będą miały nową prowadzącą. To weteranka TVP

screen z programu TVP. fot. YouTube.com
screen z programu TVP. fot. YouTube.com
Marta Kielczyk zostanie nową prezenterką głównego wydania "Wiadomości" TVP. Najważniejszy program informacyjny Telewizji Publicznej będzie prowadzić na zmianę z trzema innymi gospodarzami. Martę Kielczyk w nowej roli widzowie będą mogli podziwiać od 1 października - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Marta Kielczyk poprowadzi "Wiadomości" i nowy program TVP

Do tej pory "Wiadomości" miały trzech gospodarzy. Byli to Danuta Holecka, Edyta Lewandowska i Michał Adamczyk. Teraz dołączy do nich Marta Kielczyk, która od 2013 roku prowadziła główne wydanie "Panoramy" na antenie TVP2. Nie wiadomo na ten moment, kto ją tam zastąpi. 

Co więcej, Marta Kielczyk ma też poprowadzić jesienią nowy program kulturowy na antenie TVP Info, który będzie nadawany w weekendy. Szczegóły nowej propozycji TVP są na razie owiane tajemnicą, jednak TAI intensywnie pracuje nad tym, by rozpocząć emisję jeszcze w październiku tego roku.

Marta Kielczyk to weteran TVP

Marta Kielczyk pracuje w Telewizji Publicznej już od 23 lat. Prezenterką "Panoramy" została w 1999 roku po wygraniu castingu do tej roli. W kanale informacyjnym TVP Info Kielczyk odpowiadała za pasma i różne programy informacyjne, takie jak "Panorama Info" czy "Dziennik Info".

Aktualnie dalej prezentuje pasma i serwisy, przede wszystkim przedpołudniowe, popołudniowe i wieczorne, a także poranne - "Wstaje dzień".

Mateusz Matyszkowicz nowym prezesem TVP

Nominacja Marty Kielczyk na stanowisko prezentera "Wiadomości" może być związana ze zmianą na stanowisku prezesa TVP. Przypomnijmy, że od niedawna nowym prezesem TVP jest Mateusz Matyszkowicz, który zastąpił odwołanego Jacka Kurskiego.

Mateusz Matyszkowicz ma zmienić oblicze TVP i rozszerzyć jego ofertę. O pierwszych decyzjach nowego prezesa Telewizji Publicznej możecie przeczytać tutaj.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura