PKN ORLEN otwiera kolejne stacje w tym kraju. To jeszcze nie koniec

PKN ORLEN otworzył kolejne dwie stacje na Słowacji. Źródło: Twitter/Daniel Obajtek
PKN ORLEN otworzył kolejne dwie stacje na Słowacji. Źródło: Twitter/Daniel Obajtek
Grupa Orlen poinformowała, że otworzyła kolejne dwie stacje w zachodniej części Słowacji. Łącznie posiada teraz na tym rynku 26 takich punktów, a do końca roku planuje zwiększyć ich liczbę do 50 obiektów. Dodajmy, że dzięki przejęciu kolejnych 41 stacji od węgierskiego koncernu MOL, wejdzie do grona trzech największych sieci paliwowych na Słowacji.

Orlen otwiera stacje na Słowacji 

Grupa Orlen poinformowała w komunikacie prasowym, że oddała do użytku dwie samoobsługowe stacje w miejscowościach Pečeňady i Pernek. Proces odbywa się w ramach rebrandingu, odkąd w kwietniu grupa Orlen przejęła 25 stacji od lokalnej sieci. 

"Proces rebrandingu wszystkich stacji z tego pakietu planowany jest do końca 2022 roku. Nowe stacje oferują paliwa EFFECTA i są w pełni zautomatyzowane. Łącznie na rynku słowackim Grupa ORLEN prowadzi 4 stacje w formacie samoobsługowym, uzupełniające ofertę obiektów prowadzących sprzedaż pozapaliwową" – czytamy. 

Orlen zwiększa udziały na zagranicznym rynku 

– W strategii ORLEN2030 przyjęliśmy za cel zwiększenie udziału stacji zagranicznych w naszej sieci do 45%. Konsekwentnie realizujemy nasze założenia strategiczne, zarówno poprzez budowanie własnych stacji, jak i przejmowanie gotowych obiektów. Dobrym przykładem jest Słowacja, gdzie w ciągu 3-4 lat znajdziemy się w gronie największych sieci na tym rynku. Docelowo chcemy by nasza sieć 3500 stacji była najnowocześniejszą i najlepiej odpowiadającą na potrzeby klientów siecią w Europie Środkowej – mówił Daniel Obajtek, Prezes zarządu PKN ORLEN.

Jak podkreślono, grupa Orlen "działa na rynku słowackim od 2019 r., kiedy to spółka otworzyła w tym kraju, w miejscowości Malacky, swoją pierwszą stację paliw. Rozwój słowackiej sieci ORLEN opiera się na budowie nowych placówek oraz przejmowaniu już istniejących. Sieć należy do czeskiej Grupy ORLEN Unipetrol, wchodzącej w skład Grupy ORLEN. Obecnie Grupa ORLEN posiada również ok. 15% udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji". 

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka