Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego. (fot. Twitter/DiscussingFilm)
Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego. (fot. Twitter/DiscussingFilm)

Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Portal Variety poinformował, że w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego o roboczym tytule "The Island" wystąpią Joaquin Phoenix i Rooney Mara. Ma on opowiadać o amerykańskiej parze, która postanawia stworzyć sobie raj na bezludnej wyspie.

Pawlikowski pracuje nad nowym filmem

Variety informuje, że nowy film Pawlikowskiego będzie luźno inspirowany prawdziwą historią. Ma opowiadać o amerykańskiej parze, która chce zbudować sobie raj na bezludnej wyspie z dala od cywilizacji.

— Jednak Eden okazuje się trudny do osiągnięcia, szczególnie gdy europejska hrabina dowiaduje się o ich planach i przybywa na wyspę wraz z dwoma kochankami, którzy planują przejąć teren i zbudować tam luksusowy hotel. Zgodnie z oficjalnym opisem to wydarzenie zapoczątkuje wojnę psychologiczną, w której "uwodzenie i zazdrość" przeradzają się w "zdradę i w końcu morderstwo" — poinformowano.

Gwiazdy w nowym filmie Pawlikowskiego

W filmie wystąpić mają Joaquin Phoenix i Rooney Mara. Variety przypomina, że aktorzy prywatnie są parą.

— Ostatnio wystąpili razem w "Marii Magdalenie". Phoenix jest laureatem Oscara za "Jokera" i ponownie zagra tę postać w "Joker: Folie a Deux". Inne jego znaczące osiągnięcia to role w "Mistrzu", "Gladiatorze" i w nowym filmie Ridleya Scotta "Napoleon", w którym wykreuje tytułową postać. Z kolei Mara ma na swoim koncie docenione nominacjami do Oscara role w "Carol" i "Dziewczynie z tatuażem" — czytamy.

"Mistrz mocnego dramatu"

Portal informuje, że roboczy tytuł nowego filmu Pawlikowskiego to "The Island". Za scenografię odpowiada sam Pawlikowski, producentami obrazu będą Tanya Seghatchian i John Woodward, zaś producentem wykonawczym – Reno Antoniades. Z kolei polską współproducentką będzie Ewa Puszczyńska. Prawa do projektu w Stanach Zjednoczonych posiada WME Independent

— Paweł jest mistrzem mocnego dramatu i nie ma sobie równych w tworzeniu atrakcyjnych, emocjonalnie złożonych postaci (...). W "The Island" walka o władzę, miłość i śmierć jest potęgowana przez filmowy styl Pawła, który włączy do opowieści piękno natury na odludnej wyspie — powiedziała Seghatchian, cytowana w artykule.

"The Island" będzie pierwszym filmem Pawlikowskiego od czasu "Zimnej wojny", która zadebiutowała w 2018 r. podczas festiwalu w Cannes i zapewniła mu nagrodę za najlepszą reżyserię. Rok później film został nominowany do Oscara w kategoriach najlepszy reżyser i film nieanglojęzyczny. Twórca ma na swoim koncie również m.in. Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego za "Idę". 

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura