Wielka strata dla świata sportów walki. Nie żyje Rafał Moks, odszedł w bardzo młodym wieku

Rafał Moks zmarł w wieku 36 lat. fot. KSW/Facebook
Rafał Moks zmarł w wieku 36 lat. fot. KSW/Facebook
Nie żyje Rafał Moks, zawodnik MMA wagi półśredniej i średniej. Sportowiec był znany z występów w takich organizacjach jak KSW czy M-1 Global. Rafał Moks zmarł w wieku 36 lat.

Nie żyje Rafał Moks. Walczył dla KSW

Rafał Moks rozpoczął karierę zawodową w 2007 roku. Na początku występował głównie w Niemczech. Po czterech pojedynkach podpisał kontrakt z rosyjską organizacją M-1, w której wygrał turniej M-1 Selection, a potem zdobył pas mistrzowski wagi średniej. Był to pierwszy mistrzowski pas tej dywizji organizacji z Rosji.

Moks zapisał się w historii nie tylko z powodu zdobycia tytułu w M-1. W 2011 roku ustanowił też nowy rekord najszybszego poddania w polskim MMA.

Po utracie tytułu Rafał Moks związał się z KSW. Walczył m.in. z Aslambkiem Saidovem czy Borysem Mańkowskim. Wygrywał z Naruszczką, Magomedovem, Simonem, Acacio oraz Robertem Radomskim. Jego styl uchodził za efektowny, a w zawodowym bilansie Moksa nie brakowało bonusów za poddania wieczoru. Szczególnie zwracały uwagę jego skrętówki, na które rywale nie mieli sposobu.

Rafał Moks miał kłopoty z prawem, ale sport był dla niego najważniejszy

W 2018 roku "Gazeta Wyborcza" wydała materiał, w którym opisała związki Moksa z światem przestępczym. Zawodnika zatrzymało Centralne Biuro Śledcze Policji pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się rozbojami, wymuszeniami pieniędzy, pobiciami i praniem brudnych pieniędzy. 30 marca zawodnik wyszedł z aresztu i wziął się za treningi, tak jak obiecał - miał znów startować w oktagonie.

Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna i okoliczności śmierci Rafała Moksa.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport