Wiz nie dostał nikt z rosyjskiej delegacji, łącznie z jej przewodniczącym i ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL
Wiz nie dostał nikt z rosyjskiej delegacji, łącznie z jej przewodniczącym i ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Polska zagrała na nosie delegacji Ławrowa. Rosjanom zostało już tylko pisanie listów

Redakcja Redakcja Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 58
Polska odmówiła wydania wiz delegacji rosyjskiej z Siergiejem Ławrowem na czele, zmierzającej na posiedzenie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy (OBWE) w Łodzi. Rosjanie są oburzeni decyzją Polski i już wysłali do OBWE list w tej sprawie.

Polska nie wydała wiz Rosjanom. Delegacja bez wstępu na OBWE

Rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina został zapytany przez agencję AFP o to, czy moskiewskiej delegacji odmówiono wstępu na grudniowe posiedzenie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy (OBWE), której członkiem jest także Rosja. Rzecznik MSZ potwierdził te doniesienia.

Jak przekazał w mediach społecznościowych dziennikarz Radia Swoboda Rikard Jozwiak, Rosja jest oburzona tym faktem i wystosowała do OBWE "gniewny list".

Wiz nie dostał nikt z rosyjskiej delegacji, łącznie z jej przewodniczącym i ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

W tym roku Polska sprawuje rotacyjne przewodnictwo OBWE i będzie gospodarzem tegorocznej konferencji w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się 1 i 2 grudnia.

SW

Czytaj dalej:

Co dalej z KPO? "Wyborcy mogą ocenić to przy urnach"

Rozpoczęcie VII Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości

Wstęp do odsunięcia Putina od władzy? Szokująca teoria po tragedii w Przewodowie

Wielka strata dla świata sportów walki. Nie żyje Rafał Moks, odszedł w bardzo młodym wieku

Tak może wyglądać prawdziwy rozkład poparcia. Wyniki, jakich nie widziano od miesięcy

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj58 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka