Putin pojawi się w okolicach frontu? Jest sygnał z Kremla

Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/VLADIMIR ASTAPKOVICH / KREMLIN POOL / SPUTNIK
Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/VLADIMIR ASTAPKOVICH / KREMLIN POOL / SPUTNIK
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował rosyjskie media, że możliwa jest wizyta Władimira Putina, prezydenta Rosji, na okupowanych ukraińskich terenach, które Rosja uważa za swoją własność.

Putin odwiedzi okolice frontu?

Dmitrij Pieskow nie podał konkretnej daty, kiedy miałoby to nastąpić. - Stanie się to z czasem - wyjaśnił. Powiedział jednak, że chodzi o wizytę Władimira Putina w Donbasie, który przedstawił jako „region Federacji Rosyjskiej” - podaje agencja RIA Nowosti.

Polecamy:

We wrześniu Rosja jednostronnie i niezgodnie z prawem międzynarodowym ogłosiła aneksję ukraińskich obwodów donieckiego i ługańskiego, które tworzą historyczny region Donbasu. Kreml zadeklarował również aneksję ukraińskich obwodów chersońskiego i zaporoskiego.

Miedwiediew w Donbasie

W sierpniu zajęty przez Rosjan Donbas odwiedził były prezydent i premier Rosji, wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew.

Sobanin w obwodzie Ługańskim

W piątek zdjęciami z okolic frontu w obwodzie ługańskim pochwalił się w mediach społecznościowych mer Moskwy Siergiej Sobanin.

Jak podają rosyjskie media, Sobianin był Ługańsku, gdzie miał odwiedzić moskiewski personel medyczny. "Zespół 20 osób pracuje na zmiany w szpitalu miejskim nr 7. Przez cały ten czas wykonał ponad 4 tys. operacji. W tym rannych wojskowych i dzieci” – opisują propagandowe media. 

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka