Harry Kane PAP/EPA/Tolga Bozoglu

Lwy Albionu rozniosły Lwy Terangi. Szykuje się wspaniały ćwierćfinał

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Anglia pokonała Senegal 3:0 i awansowała do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, w którym zmierzy się z Francją. "Trójkolorowi" kilka godzin wcześniej wyeliminowali Polskę po zwycięstwie 3:1.

Mundial 2022. Mecz Anglia-Senegal

W reprezentacji Anglii nie wystąpił tym razem Raheem Sterling, który - jak poinformowała tamtejsza Federacja Piłkarska (FA) - musiał zająć się sprawami rodzinnymi.

Polecamy:

W pierwszych dwóch kwadransach działo się niewiele, a potem niespodziewanie więcej inicjatywy zaczęli wykazywać Afrykanie. Byli bliscy objęcia prowadzenia w 32. minucie, gdy mocny strzał z bliska oddał Boulaye Dia, ale dobrze spisał się Jordan Pickford, który odbił piłkę ręką.

Pierwsza połowa. Dwie bramki dla Anglii

Senegal próbował konstruować kolejne ataki, ale Anglia wyprowadziła dwie kontry, po których zdobyła dwie bramki: w 38. minucie po podaniu Jude'a Bellinghama akcję wykończył Jordan Henderson, a w doliczonym czasie pierwszej połowy swojego pierwszego gola w trwającym mundialu zdobył Harry Kane. Asystował Phil Foden, ale wcześniej celnym prostopadłym podaniem popisał się Bellingham.

19-letni pomocnik Borussii Dortmund jest drugim w historii angielskim nastolatkiem, który w spotkaniu fazy pucharowej mundialu miał asystę (od kiedy prowadzi się takie statystyki, tj. od 1966 roku) i zarazem drugim w historii w wyjściowym składzie "Trzech Lwów" w takim meczu (pierwszym był w 1998 roku Michael Owen).

Z kolei Kane zdobył 11. gola dla Anglii w wielkich turniejach (mistrzostwach świata i Europy) i został samodzielnym rekordzistą kraju. Dotychczas był na czele klasyfikacji wszech czasów ex aequo z Garym Linekerem.

Druga połowa. Anglia dobija Senegal

W przerwie selekcjoner Senegalu Aliou Cisse dokonał trzech zmian, ale nie wpłynęły one pozytywnie na drużynę z Afryki, który z czasem dawała się coraz bardziej zdominować. W 57. minucie na 3:0 trafił Bukayo Saka, a asystował ponownie Foden, i było to ostatnie warte odnotowania wydarzenie w tym spotkaniu. W starciu dwóch drużyn z lwami w przydomkach lepsze okazały się te z Europy.

Mecz ćwierćfinałowy Anglii z Francją rozegrany zostanie 10 grudnia.