"Gazeta Wyborcza" w tarapatach. Szykują się kolejne istotne cięcia

Warszawa, siedziba Agory. Źródło: Wikipedia
Warszawa, siedziba Agory. Źródło: Wikipedia
Jak podaje portal Wirtualne Media, Agora od stycznia zamyka trzy tygodniki w kujawsko-pomorskim, likwiduje lokalne grzbiety w dużych miastach i zamyka piątkowe tygodniki w dziewięciu innych ośrodkach. W ten sposób wydawca wdraża oszczędności.

Od 21 listopada w Agorze trwają grupowe zwolnienia, które mają potrwać do 21 grudnia. W ramach tych zwolnień spółka planuje pożegnać 84 pracowników. Firma wyjaśniła w komunikacie, że działanie to ma na celu obniżenie kosztów i poprawę efektywności procesów.

Zmiany w "Gazecie Wyborczej". Znikają lokalne dodatki 

Jak informuje portal Wirtualne Media, "od 1 stycznia 2023 r. w wydaniach papierowych +Gazety Wyborczej+ ukazujących się w największych polskich miastach poza Warszawą (a więc w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu) od poniedziałku do czwartku czytelnicy znajdą treści lokalne tylko w głównym grzbiecie +Wyborczej+ – zlikwidowane bowiem zostaną osobne +grzbiety+ z lokalnymi treściami" – czytamy. 

Dodatkowo znikną również piątkowe tygodniki lokalne w dziewięciu mniejszych miastach takich jak: Białystok, Częstochowa, Kielce, Olsztyn, Opole, Płock, Radom, Rzeszów i Zielona Góra, a zastąpione zostaną magazynami, które ukazują się tylko raz w tygodniu. 

Z kolei w kujawsko-pomorskim zniknie z rynku bydgoski i toruński co piątkowy magazyn, a w zamian ukazywać się będzie jeden, połączony bydgosko-toruński tygodnik lokalny.

Z powodów ekonomicznych znikają tygodniki 

Agora kończy również z wydawaniem trzech tygodników powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim: "Czasu Brodnicy", "Czasu Chełmna" oraz "Czasu Świecia". Jak tłumaczy portal, spowodowane jest problemami ekonomicznymi, czyli spadkiem sprzedaży egzemplarzowej oraz rosnącymi kosztami druku.

– Pracownicy tych tytułów objęci zostali zwolnieniami grupowymi prowadzonymi w Agorze S.A. wraz z pakietem osłonowym wynegocjowanym przez stronę społeczną. Zespoły redakcyjne tygodników otrzymały propozycję przejęcia tytułów i samodzielnego ich wydawania. Termin zakończenia wydawania tytułów przez Agorę będzie ogłoszony po zakończeniu rozmów w tej sprawie – informuje portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Agory.

Papierowe wydanie "Wyborczej" coraz chudsze

Kolejną, a zarazem ostatnią zmianą jest zniknięcie codziennej sekcji "Prosto z miasta" z najciekawszymi tekstami redakcji lokalnych, która obecna jest w papierowym wydaniu "Gazety Wyborczej". Publikowana będzie od stycznia zaledwie raz w tygodniu - w piątek, ale za to w powiększonej objętości

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura