Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Tak zagłosuje Konfederacja w Sejmie ws. odwołania Ziobry

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Konfederacja zagłosuje za odwołaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - zadeklarował poseł Stanisław Tyszka, który niedawno dołączył do tej partii z Kukiz'15. Poseł zarzuca liderowi Solidarnej Polski blamaż z reformowaniem sądów.

Sądny dzień dla kariery Zbigniewa Ziobry będzie na posiedzeniu Sejmu 13-14 grudnia. Koalicja Obywatelska i reszta partii opozycyjnych domaga się dymisji ministra sprawiedliwości. PiS zapewnia, że uzyska większość, żeby obronić Ziobrę. Na pewno nie może liczyć na Konfederację. 

Konfederacja za odwołaniem Ziobry

- Konfederacja zagłosuje za odwołaniem ministra Zbigniewa Ziobro, natomiast jak to się zakończy - zobaczymy. Otwarty konflikt między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro jest dla Polski kompromitujący - powiedział w rozmowie z PAP Tyszka. Według parlamentarzysty, Ziobro odpowiada też za chaos w wymiarze sprawiedliwości po 7 latach. - To zły minister, obiecywał poprawę, a jedynie pogorszył sytuację - ocenił Tyszka. - Głównym problemem sądownictwa jest przewlekłość spraw - dodał. 

Odwołanie Ziobry będzie możliwe, jeśli wniosek opozycji osiągnie większość 231 posłów w Sejmie. Mimo konfliktu ministra z premierem, Mateusz Morawiecki podkreślał, że będzie bronił dokonań koalicjanta.  

Morawiecki będzie bronił Ziobry 

- Oczywiście, że będę bronił pana ministra i spójności Zjednoczonej Prawicy. Będziemy bronić naszych ministrów. Jestem przekonany, że nasz rząd będzie spójny. To niezależne od tego, że dyskusje czasami są bardzo otwarte, takie powinny być przecież na Radzie Ministrów, taka była dyskusja ostatnim razem - deklarował szef rządu. - Nie mam problemu z tym, by bronić pana ministra i głosować za tym, by pozostał w gabinecie - poinformował Morawiecki. 

- Nie mam takiej potrzeby, to jest decyzja pana premiera. Będą sam siebie bronił, bo fakty mnie bronią - odpowiedział Ziobro na pytanie, czy oczekuje obrony ze strony Morawieckiego. Ponadto podkreślił, że jest gotowy na każdą ewentualność, którą zastanie po głosowaniu w Sejmie. 

GW

Czytaj też:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka