Jak zostać genialnym hultajem. Źródło: State of Poland
Jak zostać genialnym hultajem. Źródło: State of Poland

Nowość w księgarniach: Jak zostać genialnym hultajem?

Redakcja Redakcja Literatura Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Fundacja State Of Poland, zajmująca się między innymi promocją Polski za granicami kraju, wydała książkę "Jak zostać genialnym hultajem". W bogato ilustrowanej publikacji znajdują się biogramy Polaków, którzy dokonali wielkich rzeczy. Dlaczego autorzy nazywają ich hultajami i kim taki hultaj w ogóle jest?

Z opisu książki, dowiadujemy się, że genialny hultaj to ktoś, kto:


(...) ma w swojej naturze wolę zmieniania świata na lepsze, nie zgadza się na zastaną rzeczywistość i poświęca czas, aby się doskonalić i być najlepszym w swojej dziedzinie. To także ktoś, kto odważnie dąży do celu i nie zapomina, że czasem, aby coś zdobyć, trzeba posłużyć się fortelem...

Kto jest genialnym hultajem?

Postaci wybrane przez autorów to nie zawsze szeroko znane osoby, często ich nazwiska zostały zapomniane. W książce przedstawiono historie Polaków, którzy chodzili własnymi ścieżkami, często pod prąd, a którzy wpływali na losy świata. Listę postaci opracowali wspólnie Tobiasz Piątkowski – scenarzysta komiksowy oraz Danuta Nierada – dyrektor kreatywna fundacji State of Poland.

O doborze bohaterów Tobiasz Piątkowski mówi – próbowaliśmy wyciągnąć tych najbardziej hultajskich, żeby zainspirować młodych ludzi, żeby pokazać, że nie dawali się stłamsić i potrafili żyć i działać po swojemu. 

Czytaj: Kraj kwitnących jabłoni. Vito Bambino chce sadzić więcej drzew w Polsce

Książka kierowana jest przede wszystkim dla młodzieży, jednak nie tylko młodzi znajdą tam inspirujące historie wielkich Polaków. To nie tylko postaci historyczne, ale również sportowcy, przedsiębiorcy czy wynalazcy. Na liście genialnych hultajów znaleźli się między innymi Księżniczka Wanda, Jan Wedel, Max Factor czy Robert Kubica.

Nie tylko dla młodzieży

Publikacja przyciąga oko nie tylko interesującym doborem bohaterów, ale również niezwykle barwną szatą graficzną. Każdy biogram hultaja jest zilustrowany całostronicowym portretem. Ilustracje wykonane są w różnych stylach, które oddają charakter postaci lub jej dokonań. Autorami ilustracji do książki "Jak zostać genialnym hultajem?" są: Tomasz Bieniek, Tomasz Broda, Paulina Dudek, Anna Halarewicz, Jan Kallwejt, Marek Oleksicki, Adam Pękalski, Wiesław Skupniewicz, Wojciech Stefaniec.

"Jak zostać grnialnym hultajem" to ciekawe podejście do patriotyzmu, prezentuje wielkich Polaków w oderwaniu od patosu. To historie ludzi upartych, którzy dzięki temu, że potrafili przeciwstawić się przeciwnościom, osiągnęli wielkie rzeczy. Książka uczy patriotyzmu w przyjemny, nowoczesny sposób. Publikację można kupić na stronie internetowej fundacji State of Poland w cenie 39 zł.

red.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura