Karol Strasburger uniewinniony. (fot. YouTube)
Karol Strasburger uniewinniony. (fot. YouTube)

Strasburger niewinny. Sądowy finał wojny ze Stanem Borysem

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Stan Borys kontra Karol Strasburger. Sąd podjął decyzję: gospodarz „Familiady” nie obraził piosenkarza. Czegoś takiego w polskim show-biznesie jeszcze nie było – dwójka dobrych przyjaciół z kortu tenisowego i ze sceny pokłóciła się o... internetowe wpisy. Słowem poszło o hejt. Na dodatek, wszystko zaczęło się od choroby Borysa. Przez co sprawa stała się wyjątkowo delikatna.

Stan Borys, ikona polskiej piosenki z lat 60. i 70., w lutym 2019 roku doznał udaru i trafił do szpitala. Jego ukochana i z zarazem menadżerka – Anna Maleady odwołała wtedy trasę koncertową po USA i zajęła się ciężką walką o zdrowie artysty. Fani organizowali zbiórki pieniędzy na jego rehabilitację w podwarszawskim Konstancinie. Ale nagle w Internecie zaczęły pojawiać się obrzydliwe komentarze podważające fakty o jego stanie zdrowia i wyśmiewające darczyńców. Niestety Stan Borys przeczytał te obelgi i poważnie się załamał, rehabilitanci byli zdruzgotani, a Anna obiecała mu, że tak tego nie zostawi. 

Hejterzy w sieci. Borys podejrzewał Strasburgera

Zgłosiła hejterów na policję, a ta szybko namierzyła adres IP, z którego wysyłano komentarze. Okazało się, że był przypisany do sieci internetowej w domu Karola Strasburgera i jego małżonki Małgorzaty. Oboje byli przyjaciółmi, zatem Anna i Stan próbowali wyjaśniać tę sprawę, jednak niewiele zdziałali, więc wynajęli adwokata i pozwali do sądu Karola Strasburgera.

Wyrok, jaki zapadł pod koniec 2022 roku został całkowicie utajniony. Ale jak wynika z wypowiedzi zainteresowanych, Karol nie został skazany, bo udowodnił, że w czasie pisania hejtów nie był obecny w domu. Jego żona odmówiła zeznań. Wzięto pod uwagę to, że mogli to zrobić obcy ludzie, którzy podpięli się pod jego domową sieć internetową. 

Wyrok sądu w sprawie Borys-Strasburger

Sędzia nie kwestionował tego co się stało, ale nie wydał wyroku skazującego. Można było jeszcze latami dociekać, kto włamał się do sieci pod domem Strasburgerów i co dokładnie pisał, ale Stan Borys i jego ukochana zrezygnowali z tego zniesmaczeni całą sytuacją.

Dziś pragną jedynie spokoju. Strasburger i jego małżonka ze względu na stan zdrowia piosenkarza nie chcieli odnosić się do całej sprawy.

Salonik

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości