Sławomir Mentzen w wywiadzie dla "DGP" odniósł się do kwestii programu 500 plus. (fot. Facebook)
Sławomir Mentzen w wywiadzie dla "DGP" odniósł się do kwestii programu 500 plus. (fot. Facebook)

Polityk Konfederacji chce likwidacji 500 plus. Ma pomysł, jak to zrobić

Redakcja Redakcja 800 plus Obserwuj temat Obserwuj notkę 57
Polityk Konfederacji i przewodniczący partii Nowa Nadzieja Sławomir Mentzen udzielił wywiadu dla "Dziennika Gazety Prawnej", w którym odniósł się m. in. do kwestii programu 500 plus. — Chciałbym, żeby mało kto dostawał 500 plus — powiedział polityk. Dodał, że jego zdaniem program ten powinien zostać zlikwidowany.

Mentzen o 500+ dla Ukraińców

Mentzen w rozmowie z "DGP" podkreślił, że Ukraińcy powinni przyjeżdżać do Polski, jednak chciałby, aby sami się otrzymywali oraz aby nie byli faworyzowani. Polityk zapytany został również o to, czy powinni oni dostawać 500 plus.

— Hmm, zastanawiam się nad tym: skoro pracują, to płacą tu podatki... Natomiast na pewno nie powinni dostawać 500 plus po powrocie na Ukrainę, a mieliśmy dziesiątki tysięcy takich przypadków — powiedział.

"Mało kto" powinien dostawać 500+?

Dalej polityk Konfederacji podkreślił, że jego zdaniem "mało kto" powinien dostawać to świadczenie.

— Nie mam wyrobionego zdania w tej sprawie, bo co do zasady chciałbym, żeby mało kto dostawał to 500 plus— powiedział Mentzen, podkreślając jednocześnie, że "różnice narodowościowe" nie są dla niego istotne.

Mentzen chce likwidacji 500+

W dalszej części rozmowy, na pytanie o to, czy należałoby całkowicie zlikwidować program 500 plus odparł:

— Obawiam się, że nie da się tego uczynić z powodów politycznych. Jedyne, co można realnie zrobić, to przestać waloryzować to świadczenie. Żeby inflacja je zjadła. To zdanie Konfederacji, natomiast ja mam bardziej radykalny pogląd, ja bym zlikwidował 500 plus — powiedział Sławomir Mentzen. Na koniec dodał, że "nigdy nie był zwolennikiem świadczeń"

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj57 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo