20 stycznia na Netflixie premierę miał czwarty sezon izraelskiego serialu "Fauda". (fot. Facebook)
20 stycznia na Netflixie premierę miał czwarty sezon izraelskiego serialu "Fauda". (fot. Facebook)

Nowy sezon "Faudy" już dostępny na Netflixie. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów?

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Na platformie Netflix pojawił się już 4 sezon izraelskiego serialu sensacyjnego Fauda, który z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym filmy pełne nieprzewidywalnych akcji oraz skomplikowanych intryg politycznych. Jak potoczą się dalsze losy izraelskiego agenta oraz jego jednostki?

Izraelski hit

Fauda (z hebrajskiego "Chaos") to historia o izraelskim agencie Doronie Kavillio. Mężczyzna jest jednym z najlepszych w swoim fachu. Teraz musi on powrócić do aktywnej służby, a jego misją jest schwytanie palestyńskiego bojownika, który powinien być już martwy. Poszukiwania są jednak pełne zamieszania i niezwykle niebezpieczne. W kolejnych odcinkach, Doron i jego tajna jednostka muszą stawić czoła swoim wrogom i rozwiązywać skomplikowane zagadki.

O czym opowiada czwarty sezon "Faudy"?

W czwartym sezonie serialu Gabi zabiega o to, by Doron pojechał z nią do Brukseli, jednak w kraju wybucha kryzys. Nowi przeciwnicy narzekają na te same, stare złości oraz atakują w samym środku operacji Shin Bet. Agent musi więc podjąć decyzję o wyjeździe swojej jednostki na misję zagraniczną.

Obsada "Faudy"

W czwartym sezonie serialu "Fauda" wystąpią główni aktorzy z poprzednich sezonów, w tym Lior Raz jako Doron Kavillio, Shadi Mar'i jako Walid Al-Abbas czy Laëtitia Eïdo jako Shirin El Abed.

Czwarty sezon serialu "Fauda", podobnie jak poprzednie, został stworzony przez Liora Raz i Avi Issachara. Są oni także reżyserami i producentami każdego odcinka serialu. Premiera najnowszego sezonu miała miejsce 20 stycznia 2023 na platformie Netflix. 

Opinie na temat serialu

Serial "Fauda" zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i widzów. Wiele osób pochwala go za realistyczne i wyraziste portrety bohaterów, intensywną akcję oraz skomplikowane intrygi polityczne. Serial jest uważany za jedną z najlepszych produkcji izraelskich, poruszających kontrowersyjne tematy i pokazujących różne perspektywy konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Wiele opinii mówi o tym, że serial jest wciągający, zaskakujący i pokazujący ludzkie oblicze historii.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj23 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura