Viaplay podnosi opłaty.
Viaplay podnosi opłaty.

Zła wiadomość dla widzów Viaplay. Podnoszą stawki za streaming

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Viaplay nie będzie od marca kosztować 34 złote za miesiąc. Jeśli ktoś chce pozostać w dotychczasowej formule rozrywki, zapłaci ponad 20 złotych więcej. Viaplay wprowadza trzy pakiety do wyboru - w mniejszych cenach są jednak "haczyki".

Viaplay istnieje od roku, a na polskim rynku sportowych telewizji wywołała spore zamieszania. Szwedzka firma zakupiła prawa do Bundesligi, Ligi Europy, następnie angielskiej Premier League, KSW, Formuły 1 oraz NHL. Można zakładać, że na tym nie koniec w najbliższych latach. Łącznie w Europie i USA Viaplay - poza Skandynawią - subskrybuje ok. kilka milionów widzów. W Polsce liczba użytkowników jest wyższa, niż 1 mln. 

Zobacz też: 

Viaplay zmienia warunki 

Do tej pory za usługi streamingowe płaciło się 34 złote miesięcznie. Sport, seriale, filmy i rozrywka dla dzieci były dostępne na 5 urządzeniach. Viaplay postanowiło podnieść widzom rachunki, jeśli nadal chcą korzystać z aplikacji. W marcu na dotychczasowych zasadach, opłata wyniesie 55 złotych. Istnieje możliwość zapłaty z góry za cały rok - wtedy otrzymamy rabat i cena wyniesie 528 złotych, a nie 660 zł. W przełożeniu na miesięczny rachunek to 44 złote. 

Trzy pakiety Viaplay

Istnieje też opcja wybrania pakietów: total, medium i film&series. Za pierwszy trzeba wydać wspomniane 55 złotych i mamy dostęp do wszystkich produkcji. W pakiecie medium - 40 złotych - znajdą się wybrane mecze piłkarskie i inne sportowe wydarzenia, ale nie wszystkie. Ostatnia propozycja kosztuje 15 złotych z możliwością oglądania filmów, seriali i bajek. 

Nowe warunki umów wejdą w życie 1 marca 2023 r. Z usług streamingowych Viaplay można w każdej chwili zrezygnować. Jeśli niczego nie wybierzemy, cena wzrośnie o 21 złotych. 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura