Maria Sadowska otrzymała statuetkę Bestsellerów Empiku za film "Dziewczyny z Dubaju". Przemówienie reżyserki skomentował aktor Dawid Ogrodnik. (fot. PAP, Twitter)
Maria Sadowska otrzymała statuetkę Bestsellerów Empiku za film "Dziewczyny z Dubaju". Przemówienie reżyserki skomentował aktor Dawid Ogrodnik. (fot. PAP, Twitter)

Gala Bestsellerów Empiku. Dawid Ogrodnik w obronie kobiet "zgasił" znaną artystkę

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 37
We wtorek na antenie TVN odbyła się gala Bestsellerów Empiku, podczas której wyróżniono twórców oraz autorów najlepszych książek, filmów czy albumów muzycznych. W uroczystości wzięło udział wiele osób ze świata polskiego showbiznesu. Jedną z wyróżnionych osób była piosenkarka Maria Sadowska, która otrzymała statuetkę za wyreżyserowany przez nią film "Dziewczyny z Dubaju". Podczas odbierania nagrody nawiązała m. in. do solidarności kobiet. Do przemówienia Sadowskiej, w bezpośrednich słowach odniósł się ze sceny aktor Dawid Ogrodnik.

Sadowska ze statuetką Bestsellerów Empiku

Wśród wyróżnionych w postaci statuetek artystów znaleźli się m. in. Dawid Podsiadło, Sanah, Olga Tokarczuk czy Maria Sadowska.

Ta ostatnia nagrodzona została w kategorii "film - kino polskie" za produkcję "Dziewczyny z Dubaju". Podczas odbierania statuetki reżyserka podkreśliła, że "nie zarabia już" na swoim dziele. Wygłosiła również symboliczną przemowę, w towarzystwie Dody, która brała udział w tworzeniu filmu, debiutując w roli producentki kreatywnej.

— O kobietach zawsze mówiło się, że niech robią filmy, ale takie małe, skromne, na dwóch aktorów, festiwalowe kino — mówiła Sadowska. — Tymczasem okazuje się, że mamy jednak szansę zdobyć też box office i zrobić wysokie budżety — zaznaczyła reżyserka "Dziewczyn z Dubaju".

Maria Sadowska o solidarności kobiet

Dalej Sadowska w swoim przemówieniu podkreśliła, że "kobiety potrafią i potrafią też być solidarne".

— Chciałam powiedzieć, że kobiety potrafią i potrafią też być solidarne, dlatego też zaprosiłam tutaj Dodę, która jest moją producentką i z którą razem zrobiłyśmy ten film — podkreśliła Sadowska. — Przede wszystkim dziękujemy państwu, bo bez was nie będziemy mogli dalej robić filmów. Wzruszyłam się, dziękuję — powiedziała reżyserka nagrodzonego filmu.

Dawid Ogrodnik uderza w Sadowską

Niedługo później na scenie pojawił się Dawid Ogrodnik – aktor znany m. in. serialu "Rojst" czy z filmów "Jak pokochałam gangstera" i "Jesteś Bogiem". Mężczyzna nawiązał do wcześniejszej przemowy Sadowskiej, podkreślając, że nie zgadza się ze słowami reżyserki "Dziewczyn z Dubaju".

— Chciałem tylko powiedzieć, że wydaje mi się, że kobiety robiły już filmy wysokobudżetowe. Niejaka Agnieszka Holland, Ania Kazejak, która tutaj siedzi... — powiedział Ogrodnik. — Ale co do jednego mogę się zgodzić – na pewno nie w tak dyskryminujący rolę kobiety sposób — podsumował aktor, który w ten sposób bronił godności kobiet.

Wypowiedzi Sadowskiej oraz Ogrodnika udostępnione zostały przez jednego z użytkowników Twittera.

Zalewski żartuje z Czarnka i Kaczyńskiego

Podczas gali Bestsellerów Empiku pojawiły się również komentarze o charakterze politycznym. Znany z przedstawiania swoich poglądów Krzysztof Zalewski, który razem z Margaret wręczał nagrody w kilku pierwszych kategoriach, tym razem zażartował m. in. z wyglądu ministra edukacji Przemysława Czarnka.

— Teraz czas na bity tłuste niczym buzia ministra edukacji — mówił Zalewski.

Piosenkarz nawiązał również do afery "Willa plus", która od paru dni budzi kontrowersje i poruszenie wśród opinii publicznej. W pewnym momencie Margaret zapytała Zalewskiego o to, czy istnieją rzeczy lepsze od dobrej muzyki. Wokalista odparł: "Willa na Żoliborzu", mając na myśli dom Jarosława Kaczyńskiego.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura