Aleksandra Dulkiewicz. Fot. Jan Dzban
Aleksandra Dulkiewicz. Fot. Jan Dzban

Dulkiewicz będzie uczyć studentów. W godzinach pracy gdańskiego magistratu

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w nadchodzącym semestrze poprowadzi zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zajmie się studentami w godzinach pracy magistratu. O sprawie informuje Polskie Radio24.pl.

Warsztaty z dyplomacji miast w godzinach pracy magistratu

Aleksandra Dulkiewicz opowie studentom Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego o dyplomacji miast. To płatne zajęcie – prezydent Gdańska ma poprowadzić 15 warsztatów.

Polecamy:

Zajęcia będą się odbywać w piątki w godzinach pracy gdańskiego magistratu - od 9.00 do 11.00 lub 12.30 w zależności od dnia miesiąca. Tak wynika z planu opublikowanego na stronach wydziału.

Dulkiewicz: To warsztaty z dyplomacji miast

– To możliwość edukacji i poznania ważnego fragmentu historii Gdańska. Bardzo się cieszę, że dyrektor Instytutu Politologii profesor Andrzej Modrzejewski zaproponował mi "warsztaty", bo to się właśnie tak nazywa. Mają być one prowadzone ze studentami z kierunku dyplomacja. Tematem zajęć ma być natomiast dyplomacja miast – tak Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała na pytania Polskiego Radia 24.

"Praktyków zatrudniamy za stawkę, jaką otrzymuje magister" 

Magdalena Nieczuja-Goniszewska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego poinformowała media, że została zaproszona przez dyrektora Instytutu Politologii Wydziału Nauk Społecznych do poprowadzenia zajęć z przedmiotu "Warsztaty problemowe na kierunku Dyplomacja w Instytucie Politologii". – Praktyków zatrudniamy za stawkę, jaką otrzymuje magister – wyjaśnia rzecznika prasowa UG.

Radny PiS oburzony

Przemysław Majewski, radny PiS w Gdańsku, mówi, że prezydent Dulkiewicz „nie ma ostatnio na sesji Rady Miasta, nie ma jej, gdy podnoszone są stawki opłat za śmieci czy ceny biletów na komunikację miejską. Nie ma jej, gdy mieszkańcy skarżą się na stan lokali komunalnych”.

Prezydent Gdańska podkreśla, że „będzie starała się pogodzić sprawy miasta z nowymi obowiązkami”. – Kwestią wynagrodzenie się jeszcze nie interesowałam. Jakieś środki mam jednak otrzymać – odpowiada na pytania dziennikarzy.

KW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj42 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka