Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Jasła. (fot. PAP)
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Jasła. (fot. PAP)

"Sołtys plus". Morawiecki zapowiedział specjalny dodatek

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
W sobotę w Jaśle premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla sołtysów. — Ta ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne — powiedział premier.

Morawiecki zapowiada dodatek dla sołtysów

Podczas spotkania z mieszkańcami Jasła, szef rządu złożył życzenia i podziękowania wszystkim sołtysom w dniu ich święta.

— Rząd PiS postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla wszystkich sołtysów, którzy przez odpowiedni czas byli tymi sołtysami. Ta ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne — powiedział premier.

Premier o wsparciu w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Morawiecki, w odpowiedzi na pytanie o możliwości dofinansowania zakładu zbrojeniowego "Gamrat" w Jaśle odparł, że niedawno rząd wsparł finansowo, w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej, "wielkie i bardzo ważne projekty, takie jak Huta Stalowa Wola, Jelcz-Laskowice, Autosan".

Rząd dofinansuje zakład "Garmat"?

— Zwrócę się do pana premiera (Mariusza) Błaszczaka, ministra obrony narodowej, który nadzoruje PGZ, aby spojrzał szczególnie na ten zakład ("Gamrat"), bo słyszę, że to jest zakład produkcji bardzo specjalistycznej, bardzo ważny i dlatego na pewno postaramy się wesprzeć finansowo, tak aby ta produkcja była rozwijana, a nie zwijana — zapewnił Morawiecki.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka