Poprawia się stan zdrowia Marty Kubackiej. (Fot. Instagram/@_marta_ku_)
Poprawia się stan zdrowia Marty Kubackiej. (Fot. Instagram/@_marta_ku_)

Nowe informacje o żonie Kubackiego. Jest poprawa

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Dawid Kubacki musiał zrezygnować z końcówki sezonu w PŚ. Decyzja skoczka była spowodowana pogarszającym się stanem zdrowia jego żony, Marty Kubackiej. – Na szczęście ze zdrowiem Marty jest już lepiej i to jest najważniejsza informacja – powiedział wieloletni fizjoterapeuta reprezentacji skoczków Rafał Kot.

Żona Kubackiego w szpitalu 

Po pierwszym konkursie na mamucie w Vikersund Dawid Kubacki wycofał się z cyklu Raw Air i wrócił z Norwegii do Polski, ponieważ jego żona z powodu problemów kardiologicznych trafiła do szpitala. 33-latek zrezygnował z dalszego udziału w zawodach Pucharu Świata i przedwcześnie zakończył sezon.

Stan zdrowia Marty Kubackiej był ciężki, a lekarze walczyli o jej życie. "Mój nagły powrót do domu... Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" – pisał wówczas Kubacki. 


Poprawa stanu zdrowia 

W sobotę pojawiły się pierwsze informację o polepszeniu stanu zdrowia Marty Kubackiej. "Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" – napisał w poście na Instagramie Dawid Kubacki. 

Teraz podobne informacje przekazał wieloletni fizjoterapeuta reprezentacji skoczków Rafał Kot w rozmowie z portalem sportowy24.pl. – Na szczęście ze zdrowiem Marty jest już lepiej i to jest najważniejsza informacja. Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem. Marta przebywa w Zabrzu pod opieką najlepszych kardiologów w Polsce – powiedział Kot. 

Weekend w Planicy 

Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy w Planicy. Dawid Kubacki w nich nie wystąpi, a Polskę reprezentować będą: Kamili Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Jan Habdas. 

W czwartek o godz. 10:30 odbędą się kwalifikacje do piątkowe konkursu. W piątek początek zawodów zaplanowany jest na godz. 15:00. Rywalizacja drużynowa ruszy w sobotę o godz. 10:00 i tak samo ostatni niedzielny konkurs indywidualny. 

MP

(Poprawia się stan zdrowia Marty Kubackiej. Fot. Instagram/@_marta_ku_)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport