Instagram/Marta Kubacka
Instagram/Marta Kubacka

Stan zdrowia Marty Kubackiej. Skoczek mówi o "cudzie"

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Dawid Kubacki w rozmowie z "Eurosportem" został zapytany o stan zdrowia żony Marty, która przebywa w klinice w Zabrzu, gdzie trafiła ze względu na poważne problemy kardiologiczne. Skoczek przekazał dobre wieści.

Nowe informacje o stanie zdrowia Marty Kubackiej

- Na szczęście jej stan zdrowia się poprawia. Jest lepiej. Z dnia na dzień robimy postępy. Myślę, że po takich przeżyciach, które doświadczyliśmy przez ostatnie dwa tygodnie, to robimy duże postępy, żeby wrócić do domu, do dzieciaków - powiedział Kubacki w rozmowie z "Eurosportem". 

Dziennikarz pytał Kubackiego, jakie są rokowania w sprawie Marty Kubackiej.- Najważniejsze jest to, że serducho wróciło do swojej pracy. Że bije samodzielnie. Parametry medyczne, które na początku bardzo kiepsko rokowały, też zaczęły się dość szybko poprawiać. Jak rozmawiałem z lekarzem, to tak szybki powrót do wartości zbliżonych do norm, to powoli kategoryzowałby jako cud - mówił polski skoczek.

- Dla Marty ten czas jest najcięższy, bo to ona cierpi i musi się z tym mierzyć. Mam nadzieję, że czuje moje wsparcie - mówił Kubacki. - Ludzie wracają z tego, ale zazwyczaj zajmuje to dużo więcej czasu. Myślę, że wszystkie modlitwy i życzenia powrotu do zdrowia też się do tego przyczyniły - dodał polski skoczek.


Kubacki wycofał się z zawodów

Przypomnijmy, Dawid Kubacki wycofał się z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba małżonki. Wicelider PŚ poinformował, że nie wystąpi w pozostałych zawodach cyklu w sezonie 2022/2023.

"Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - napisał tydzień temu w sobotę na Instagramie skoczek.

Trzy dni temu wieloletni fizjoterapeuta reprezentacji skoczków Rafał Kot w rozmowie z portalem sportowy24.pl również potwierdził, że Marta Kubacka powoli wraca do zdrowia. – Na szczęście ze zdrowiem Marty jest już lepiej i to jest najważniejsza informacja. Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem. Marta przebywa w Zabrzu pod opieką najlepszych kardiologów w Polsce – powiedział Kot.

ja

(fot. Dawid i Marta Kubaccy w Planicy, zdjęcie archiwalne. fot. Instagram/profil Marty Kubackiej)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport