Jarosław Kaczyński. Fot. PAP
Jarosław Kaczyński. Fot. PAP

Kaczyński odniósł się do materiału Radia ZET. Mocne słowa

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 114
Niebywały atak na rodzinę marszałek Sejmu Elżbiety Witek jest dowodem, że nasi konkurenci polityczni i stojące za nimi media przekroczyły kolejną granicę przyzwoitości - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Radio ZET o mężu Elżbiety Witek

W czwartek na stronie internetowej Radia Zet ukazał się artykuł, gdzie opisana jest sprawa pacjentki, która zmarła, czekając 8 dni na przeniesienie na OIOM w szpitalu w Legnicy. „Rodzina złożyła zawiadomienie do prokuratury, twierdząc, że miejsce na OIOM-ie od kilkunastu miesięcy blokuje mąż Marszałek Sejmu Elżbiety Witek” - czytamy.


Kaczyński: Niebywały atak na rodzinę Elżbiety Witek

Prezes PiS odniósł się do publikacji Radia Zet. – Niebywały atak na rodzinę pani marszałek Elżbiety Witek jest dowodem na to, że nasi konkurenci polityczni i stojące za nimi media przekroczyły po raz kolejny granicę przyzwoitości – ocenił Jarosław Kaczyński.

– Czynienie zarzutu z powodu tego, iż pani marszałek Elżbieta Witek, jako kochająca żona od dłuższego czasu walczy o życie i zdrowie swojego ciężko chorego męża, i wykorzystywanie tych informacji do walki politycznej jest po prostu działaniem niegodnym i zasługującym na najtwardsze słowa potępienia – stwierdził prezes PiS. – Pragnę wyrazić serdeczne wsparcie dla pani marszałek w tych trudnych chwilach. Jako parlamentarzyści i koledzy z Prawa i Sprawiedliwości chcemy dodać pani marszałek siły i otuchy w tej trudnej walce o życie i zdrowie jej męża –podkreślił.


Marszałek Witek: Wstąpię na drogę prawną

Marszałek Witek zapowiedziała w czwartkowym oświadczeniu wystąpienie na drogę prawną po publikacji dotyczącej jej męża. „Dla mojej rodziny i mnie samej artykuł to niewyobrażalne i niezrozumiałe cierpienie” - napisała. „Mój mąż, Stanisław Witek, od dwóch lat jest w ciężkim stanie zdrowotnym wymagającym ciągłej interwencji szpitalnej. Leży w swoim rejonowym szpitalu w Legnicy” - poinformowała.

Według informacji Ministerstwa Zdrowia, w latach 2013-2022 na Oddziałach Intensywnej Terapii przebywało 109 pacjentów - były to hospitalizacje powyżej roku. W latach 2018-2022 było 83 pacjentów na OIT (hospitalizacja powyżej roku).

KW

Źródło zdjęcia: Jarosław Kaczyński. Fot. PAP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka