(PO obawia się Konfederacji. Fot. YouTube/Sławomir Mentzen, Twitter/PO)
(PO obawia się Konfederacji. Fot. YouTube/Sławomir Mentzen, Twitter/PO)

Alarmujący sondaż dla PO. Szykują się ataki na Konfederację

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 83
Portal Onet dotarł do wyników wewnętrznego sondażu, przeprowadzonego na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Wynika z niego, że wśród partii opozycyjnych największy wzrost notuje Konfederacja. Dlatego partia Donalda Tuska zamierza skupić się na "grillowaniu" formacji Sławomira Mentzena.

Konfederacja zabiera głosy PO

Sztab PO postanowił zamówić własny sondaż, po tym, jak inne badania wskazywały wzrost poparcia dla Konfederacji. "Wyniki potwierdziły, że sytuacja opozycji stała się trudna" – podaje portal. 

Z sondażu wynika, że notowania Prawa i Sprawiedliwości "właściwie się nie zmieniły" - mimo wciąż szalejącej inflacji. Z kolei poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło o ok. 1,5 pkt. proc. Większość lokuje swoje nadzieje w Konfederacji - w sondażu dla PO uzyskała ona 13 proc. wskazań.


Partia kierowana przez Bosaka i Mentzena "zabiera po trochu wszystkim partiom opozycyjnym, oprócz Lewicy". "Na rzecz Konfederacji tracą przede wszystkim KO i Polska 2050 Szymona Hołowni" – analizuje Onet. 

– Potwierdziło się to, przed czym ostrzegaliśmy Szymona. Jemu się wydawało, że może być alternatywą dla wyborców zniechęconych do PO i PiS. Powtarzaliśmy mu, że to błąd, bo Konfederacja jest bardziej wiarygodna na tym polu od niego. Nie chciał nas słuchać. Poszedł na frontalne zderzenie z nami i zaczął tracić wyborców – mówi portalowi polityk opozycji. 

PO uderzy w Konfederację 

Dziennikarze Onetu, którzy rozmawiali z działaczami KO, twierdzą, że "największa partia opozycyjna nie zamierza odpuszczać i szykuje kolejne uderzenia w ugrupowanie, którego twarzą stał się Sławomir Mentzen". Rozmówca z Koalicji Obywatelskiej obawia się, że jeśli Konfederacja uzyska w wyborach dobry wynik, mogłaby natychmiast dogadać się z Jarosławem Kaczyńskim w celu utworzenia rządu koalicyjnego z PiS. 

Innego zdania są natomiast politycy Konfederacji. Krzysztof Bosak stwierdził niedawno, że nie ma możliwości, by doszło do koalicji Konfederacja-PiS. – To jest strategia PiS, żeby rozpuszczać fałszywe informacje o spotkaniach czy rozmowach koalicyjnych. Nie ma żadnych rozmów i spotkań – dodał. 


MP

(PO obawia się Konfederacji. Fot. YouTube/Sławomir Mentzen, Twitter/PO)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka