(Magdalena Wolińska-Riedi odchodzi z TVP. Fot. Facebook/Magdalena Wolińska-Riedi - Kobieta w Watykanie)
(Magdalena Wolińska-Riedi odchodzi z TVP. Fot. Facebook/Magdalena Wolińska-Riedi - Kobieta w Watykanie)

Dziennikarka TVP musi odejść. Wszystko przez słowa o Polakach

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 95
Korespondentka TVP w Watykanie Magdalena Wolińska-Riedi została odsunięta od pracy, po tym jak we wpisie na Twitterze uznała Polaków za "rusofobów i germanofobów". Na fali krytyki dziennikarka przeprosiła "wszystkich, których dotknęły jej słowa". Okazuje się, że Wolińska-Redi nie wróci już na to stanowisko. Zastąpi ją Urszula Rzepczak z Polsatu.

Korespondentka Polsatu zaczyna pracę w TVP 

"Urszula Rzepczak przestanie być korespondentką Telewizji Polsat w Rzymie. Dziennikarka przechodzi do Telewizji Polskiej, gdzie na włoskiej placówce zastąpi odsuniętą w styczniu od pracy Magdalenę Wolińską-Riedi" – przekazał portal Wirtualne Media.

Rzepczak ma zakończyć pracę w Polsacie z końcem kwietnia. Korespondentka pracowała już w Telewizji Polskiej w latach 2005-2014, ale TVP nie przedłużyło z nią umowy. Wówczas zastąpiła ją Magdalena Wolińska-Riedi. Osoba znająca kulisy transferu mówi w rozmowie z wirtualnemedia.pl, że Rzepczak zaproponowano o wiele wyższe wynagrodzenie, niż otrzymywała w Polsacie. 


Wiele również wskazuje, że Polsat tym samym zrezygnuje z korespondenta w Rzymie. Na ważne wydarzenia będzie tam wysyłany reporter z Polski. 

Wolińska-Riedi wyzywa Polaków od "rusofobów i germanofobów"

Magdalena Wolińska-Riedi została odsunięta od pracy pod koniec stycznia. Miało to związek z jej serią wpisów na Twitterze,  w dyskusji nad odpowiedzialnością narodu rosyjskiego za zbrodnie na Ukrainie. 

"Czyli stygmatyzujemy cały rosyjski naród za szaleństwo Putina i spółki.. chyba tylko my Polacy, którzy wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki, możemy to tak interpretować…" – pisała wówczas. 

Korespondentka postanowiła przeprosić tłumacząc, że "nie to miała na myśli". To jednak nie pomogło. Telewizja Polska postanowiła odsunąć od pracy korespondentkę.

"Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów. W Telewizji Polskiej nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu" - napisano w oświadczeniu

"W Telewizji Polskiej nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu. Telewizja Polska nie identyfikuje się z wypowiedziami, które wpisują się w rosyjską propagandę" – dodano.

MP

(Magdalena Wolińska-Riedi odchodzi z TVP. Fot. Facebook/Magdalena Wolińska-Riedi - Kobieta w Watykanie)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj95 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura