Gwiazdy tracą swój status na Twitterze. Musk dał popalić nawet Lewandowskiemu

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, Beyonce czy Kim Kardashian - to niektóre gwiazdy, które straciły status zweryfikowanego konta na Twitterze. Wszystko za sprawą nowych regulacji, wdrożonych przez Elona Muska. Aby mieć niebieski znaczek na platformie, trzeba wykupić opcję Twitter Blue.

Twitter Blue

Wcześniej, aby posiadać zweryfikowany profil na Twitterze, trzeba było wypełnić formularz i podać swoje dane oraz zawód. Opcja ta pozwalała odróżnić konto anonimowe od autentycznego - chętnie korzystali z niej politycy, dziennikarze i sportowcy. Sytuacja zmieniła się po przejęciu Twittera przez Elona Muska. W czwartek ruszyły wyszukiwania kont, które nie zapłaciły za subskrypcję. W efekcie tracą możliwość posiadania niebieskiego znaczka. 


Lewandowski i papież bez niebieskiego znaczka 

Twitter pozbawił tej opcji nie byle kogo, bo Roberta Lewandowskiego, Cristiano Ronaldo, Billa Gatesa, Lady Gagę, Beyonce i inne gwiazdy show-biznesu. Ofiarą nowej regulacji padło nawet konto... papieża Franciszka. Musk w ten sposób chce zmusić wszystkich do opłacenia subskrypcji Twitter Blue. W Polsce koszt to 374,99 zł lub miesięcznie 36 zł za korzystanie z przeglądarki komputerowej i 49 złotych co miesiąc lub 514,99 zł rocznie za Twitter Blue w smartfonach. 


"Nie ma za co" 

Sprawa jest o tyle poważna, że wykorzystuje się ją do dezinformacji. CNN podaje, że niebieski status straciła Hillary Clinton. Ktoś założył podszywające się pod nią konto, opłacił opcję Blue i ogłosił, że kandyduje na prezydenta USA. Do osobliwej wymiany zdań doszło między Stephenem Kingiem a Muskiem. - Moje konto na Twitterze mówi, że subskrybuję Twitter Blue. Ja nie. Moje konto na Twitterze mówi, że podałem numer telefonu. Ja nie - skomentował pisarz. - Nie ma za co - odparł właściciel platformy. 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie