źródło zdjęcia: Sekielski/Facebook
źródło zdjęcia: Sekielski/Facebook

Głośne projekty Sekielskich pod znakiem zapytania. Środki wciąż topnieją

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
W ciągu ostatnich dwóch lat liczba patronów braci Sekielskich zmniejszyła się o połowę, a miesięczne wpływy spadły o 56 procent, czyli o 29,8 tys. zł. To w dużej mierze konsekwencja niezrealizowanych obietnic związanych z filmami o Janie Pawle II i SKOK-ach. Tomasz i Marek Sekielscy nie udzielają informacji na temat premier zapowiadanych od dawna produkcji - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Bracia Sekielscy tracą patronów. Cisza wokół zapowiadanych filmów

Choć dokumenty poświęcone działalności SKOK-ów oraz Janowi Pawłowi II zostały zapowiedziane już dawno temu, a ten pierwszy pt. "Korzenie zła" miał już nawet w lutym tego roku swój zwiastun, to od kilku miesięcy w sprawie projektów zapadła głucha cisza. Jeszcze w styczniu Marek Sekielski przekazał, że trwają prace nad montażem "Korzeni zła", a jako pierwsi informacje o dacie premiery otrzymają patroni. Bracia Sekielscy prosili także w styczniu o cierpliwość. Teraz jednak projekty stoją pod znakiem zapytania, a bracia Sekielscy milczą.

Niepewny los długo wyczekiwanych projektów doprowadził do realnych spadków wpływów od patronów braci Sekielskich. Środki są przeznaczane w dużej mierze na studio Sekielski Brothers, gdzie produkowane są programy emitowane na kanale YouTube Tomasza Sekielskiego.  


Patroni odchodzą. Potężne spadki wpływów dla braci Sekielskich

Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, przez ostatnie dwa lata bracia Sekielscy zebrali 543 tys. zł, a od maja 2021 r. do maja 2022 r. odeszło od nich 24 proc. patronów (z 2050 do 1558), a miesięczne wpływy spadły o 14 tys. zł. Natomiast od maja ub. r. do połowy kwietnia br. bracia Sekielscy zdobyli już tylko 323 tys. zł i odeszło kolejne 33 proc. patronów (spadek o 509). Miesięczne wpłaty zmalały o 15,8 tys. zł. Aktualnie bracia Sekielscy są dofinansowywani przez 1049 patronów, dostają co miesiąc 23,4 tys. zł, co oznacza, że przez dwa stracili połowę patronów, a miesięczne wpływy spadły o 56 proc. - o 29,8 tys. zł.


Przypomnijmy, że największymi sukcesami braci Sekielskich okazały się dwa głośne filmy dokumentalne z 2019 roku pt. "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego" traktujące o pedofilii w Kościele. Obie produkcje mają w sumie na YouTube ponad 32 mln odsłon.

SW

źródło zdjęcia: Sekielski/Facebook

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj31 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura