fot. Alexander Isreb/Pexels
fot. Alexander Isreb/Pexels

Po trupach do celu. Obecna w Polsce sieć nie chce przestać zarabiać w Rosji

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Znana francuska sieć marketów budowlanych Leroy Merlin wiąże swoją przyszłość także z rosyjskim rynkiem. Choć sieć ugięła się pod naporem międzynarodowej krytyki i podjęła po roku decyzję o zaprzestaniu prowadzenia działalności w Rosji, wiele wskazuje na to, że to czasowa zmyłka. Leroy Merlin liczy na to, że niedługo będzie mógł wrócić na rosyjski rynek, dlatego nie sprzedaje swoich magazynów, które są po brzegi wypełnione towarami.

Leroy Merlin w Rosji. Sprzeczne doniesienia

Informacje o tym, że Leroy Merlin może sprzedać swoje magazyny w Rosji i zawrzeć umowę najmu z potencjalnymi nabywcami przekazała gazeta Kommersant, powołując się na swoje źródła.

Leroy Merlin jest w posiadaniu dwóch obiektów magazynowych w Rosji. Hala w Domodiedowie (Moskwa) liczy około 130 tysięcy metrów kwadratowych. Drugi magazyn znajduje się w dzielnicy Dmitrowskiej w obwodzie moskiewskim i ma powierzchnię 140 tysięcy metrów kwadratowych.

Wobec medialnych doniesień na temat sprzedaży infrastruktury magazynowej Leroy Merlin postanowiła wydać oświadczenie.

"Informacja jest nieprawdziwa. Nie sprzedajemy ani jednego obiektu magazynowego. Jak już wcześniej informowaliśmy w marcu, nie planujemy żadnych zmian w działalności spółki" - brzmi stanowisko spółki cytowane przez agencję Interfaks.

Leroy Merlin chce przekazać biznes Rosjanom

Jeszcze w marcu francuska grupa Adeo, która jest właścicielem Leroy Merlin, zapowiedziała plany przekazania kontroli nad interesami w Rosji lokalnym władzom. Transakcja potrzebuje jeszcze zatwierdzenia przez rosyjskie instytucje regulacyjne.

Francuzi są bardzo opiekuńczy wobec swoich pracowników w Rosji, których jest w tym kraju aż 45 tysięcy. I właśnie troską tłumaczą swoją niechęć do opuszczania rosyjskiego rynku, gdzie odkąd rozpoczęła się inwazja Kremla na Ukrainę osiągają niebotyczne zyski.

Leroy Merlin zajmuje się sprzedażą artykułów budowlanych, remontowych i wykończeniowych do domów, domków letniskowych oraz ogrodów. Francuska sieć jest obecna na rosyjskim rynku od 2004 roku i posiada ponad 100 marketów w całej Rosji.

SW


(fot. Alexander Isreb/Pexels)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka