Zespół Aerosmith wyruszy w pożegnalną trasę koncertową. Fot. Instagram/Aerosmith @rosshalfin
Zespół Aerosmith wyruszy w pożegnalną trasę koncertową. Fot. Instagram/Aerosmith @rosshalfin

Słynny zespół żegna się z fanami. Wokalista ma duże kłopoty

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Fani Aerosmith będą mieli ostatnią okazję, aby zobaczyć zespół na żywo. Giganci rocka ogłosili swoją pożegnalną trasę. Ponadto lider grupy Steven Tyler ma poważne problemy zdrowotne. Artysta stoi również w obliczu oskarżeń o wykorzystywanie seksualne.

Pożegnalna trasa Aerosmith

Grupa, w skład której wchodzą obecnie Joe Perry, Steve Tyler, Brad Whitford, Joey Kramer i Todd Hamilton, jest razem od 1970 roku i w ciągu tych 53 lat wydała hity takie jak "Janie's Got a Gun", "Crazy" i "I Don't Want to Miss a Thing".

Gitarzysta Joe Perry wypowiedział się na temat decyzji o wycofaniu się grupy z koncertowania, powołując się na fakt, że wszyscy członkowie zespołu mają już swoje lata, są na scenie od wczesnych lat 70., więc jest to duży powód, aby zrezygnować z tej części kariery. "Myślę, że to najwyższy czas" - powiedział Perry. "Nigdy nie wiesz, jak długo jeszcze wszyscy będą zdrowi, aby to robić... Minęło trochę czasu, odkąd odbyliśmy prawdziwą trasę" - mówił gitarzysta w zeszłym roku, dodając, że wszyscy niecierpliwie oczekują powrotu na trasę.


W oświadczeniu dla The Associated Press Tyler powiedział: "Po raz ostatni otwieramy puszkę Pandory, aby zaprezentować naszym fanom trasę "Peace Out". Bądź tam lub uważaj, ponieważ wynosimy wszystkie zabawki ze strychu. Przygotuj się".

Tyler dodał: "To ostatnia pożegnalna trasa, ale mam przeczucie, że potrwa to przez jakiś czas. Ale nie wiem, ile razy będziemy wracać do tych samych miast. To może być ostatni raz".

W wydarzeniu udziału nie weźmie perkusista i współzałożyciel Aerosmith, Joey Kramer. Natomiast gościem specjalnym na trasie będzie zespół The Black Crowes.

Kłopoty Stevena Tylera

Lider Aerosmith musiał ostatnio wycofać się z występów, aby zająć się własnymi problemami zdrowotnymi. Ostatnie koncerty Aerosmith w Las Vegas zostały odwołanych z powodu nieokreślonych problemów zdrowotnych wokalisty. Tyler także także wycofał się z planowanej gali w lutym. W tym czasie jego menedżer powiedział Las Vegas Review-Journal: "Lekarze Stevena poinstruowali go, aby dbał o siebie, ale wróci do śpiewania w tym roku".

Oprócz problemów zdrowotnych, Tyler boryka się również z problemami prawnymi po tym, jak Julia Misley oskarżyła piosenkarza o napaść seksualną, pobicie i celowe zadawanie cierpienia emocjonalnego. Misley złożyła pozew w grudniu ubiegłego roku, prawnicy Tylera oficjalnie odpowiedzieli na niego w marcu. Sprawa dotyczy wydarzeń z lat 70.

W dokumentach sądowych uzyskanych przez Fox News Digital Tyler nie zaprzeczył, że miał kontakty seksualne z Misley, która miała wtedy 16 lat, podczas gdy on miał 25 lat, ale twierdził, że ten związek był za obopólną zgodą. Muzyk utrzymywał również, że jest chroniony,  ponieważ był prawnym opiekunem Misley w czasie związku. Tyler zażądał oddalenia pozwu. Sprawa jest w toku.

Aerosmith wyruszy w trasę "Peace Out" w Filadelfii 12 września, a następnie zagra 40 koncertów przed zakończeniem w Montrealu 26 stycznia. Nie ma na razie planów, by trasa wyszła poza Stany Zjednoczone.

ja

(Zdjęcie: Zespół Aerosmith wyruszy w pożegnalną trasę koncertową. Fot. Instagram/Aerosmith @rosshalfin)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura