Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz podczas Juwenaliów w Krakowie. (fot. Twitter)
Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz podczas Juwenaliów w Krakowie. (fot. Twitter)

Poseł Konfederacji "odpiął wrotki" na całego. Zabawy na Juwenaliach może pożałować

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 80
Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz pod pretekstem interwencji poselskiej wszedł na Juwenalia w miasteczku studenckim AGH, gdzie rozdawał studentom alkohol. Teraz sprawą zajmie się komisja etyki poselskiej – dowiedziała się Wirtualna Polska.

Poseł Konfederacji z interwencją poselską na Juwenaliach

Kilka dni temu Berkowicz chciał dostać się na Juwenalia w miasteczku studenckim AGH, jednak organizatorzy odmówili mu wejścia na teren wydarzenia, ponieważ nie miał biletu wstępu. Poseł Konfederacji poinformował, iż chce przeprowadzić interwencję poselską, dzięki czemu udało mu się wejść na teren imprezy.


Konrad Berkowicz częstował alkoholem na Juwenaliach

Polityk w mediach społecznościowych opublikował wpis, w którym poinformował, że "sprawdzał, czy alkoholu we krwi studentów jest odpowiedni. Film z tych wydarzeń udostępnił na TikToku i Twitterze.

— Jesteśmy na miasteczku studenckim. Juwenalia. Nie chciano mnie wpuścić, bo nie jestem studentem, ale wszedłem z interwencją poselską — mówi Berkowicz na nagraniu. — Kontrolujemy, czy poziom alkoholu we krwi studentów jest odpowiedni. Zobaczcie, jak to wygląda — powiedział. Na nagraniu widać, jak poseł wręcza alkohol jednemu ze studentów.

— Kulisy mojej interwencji na Miasteczku Studenckim AGH. Ogólne wnioski? Zabawa bardzo dobra, ale dla pełnego obrazu wyników kontrolę należy powtórzyć — napisał we wpisie Konrad Berkowicz.


Do wpisu, który opublikował dzień wcześniej dołączył również zdjęcia, w których pozuje ze studentami bawiącymi się na Juwenaliach.

Poseł Konfederacji poniesie konsekwencje?

Zachowanie posła Konfederacji oburzyło wielu internautów, którzy zażenowani podkreślali, że Berkowicz musi ponieść konsekwencje swoich działań.

Wirtualna Polska dowiedziała się, że do komisji etyki poselskiej wpłynął wniosek o ukaranie parlamentarzysty autorstwa Pauliny Matysiak z Lewicy. Portal wskazuje, że posłanka od dawna zwraca uwagę na problem alkoholizmu w Polsce. WP udostępniła pełną treść dokumentu.

— Wnoszę o rozpatrzenie przez Komisję Etyki Poselskiej kontrowersyjnego zachowania posła Konrada Berkowicza z Koła Poselskiego Konfederacja i wyciągniecie wobec niego przewidzianych Regulaminem Sejmu konsekwencji. Do bulwersującego incydentu doszło podczas Juwenaliów w Krakowie na terenie Miasteczka Studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej — czytamy.

Posłanka opisała udostępnione przez Berkowicza w mediach społecznościowych nagrania, w których "sprawdzał, czy poziom alkoholu we krwi studentów jest odpowiedni”.

— Dalsze zachowanie posła nie wskazuje, aby rzeczywiście dokonywał przewidzianej prawem interwencji poselskiej, ponieważ rozmawia, tańczy i bawi się ze studentami. Na zdjęciach opublikowanych przez posła widać również, jak trzyma kieliszek obok butelki wódki oraz niesie na rękach młodą kobietę — opisuje posłanka.

Berkowicz nadużył praw?

Jak podkreśliła Paulina Matysiak z Lewicy w swoim wnioski, "na podstawie powyższych informacji można z dużą pewnością stwierdzić, że poseł Konrad Berkowicz nadużył przysługujących mu praw z racji pełnienia mandatu poselskiego".

Jej zdaniem poseł "wykorzystał narzędzie interwencji poselskiej wyłącznie w celu dostania się na imprezę studencką".

— Z kolei wręczanie alkoholu i propagowanie jego spożywania przez młode osoby jest moralnie wątpliwe i godzi w dobre imię Sejmu, który poseł swoją postawą powinien właściwie reprezentować. Powyższe zachowanie może stanowić poważne naruszenie Zasad Etyki Poselskiej, którymi powinni kierować się posłowie i posłanki. Dlatego uprzejmie proszę o rozpatrzenie niniejszego wniosku i ocenę skandalicznego zachowania posła Konrada Berkowicza przez Komisję Etyki Poselskiej — czytamy.

RB

(na zdjęciu: poseł Konfederacji Konrad Berkowicz podczas Juwenaliów w Krakowie / źródło: Twitter)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka