Riad Haidar / źródło: Facebook
Riad Haidar / źródło: Facebook

Nie żyje poseł Koalicji Obywatelskiej. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
W czwartek, po długiej walce z chorobą zmarł ceniony lekarz, poseł Koalicji Obywatelskiej Riad Haidar. Miał 71 lat.

Riad Haidar nie żyje

— Szanowni Państwo, z wielką przykrością i żalem informujemy, że dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, Poseł na Sejm RP. Wszelkie inne informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie — napisano we wpisie na oficjalnym profilu Haidara na Facebooku.


Kim był Riad Haidar?

Riad Haidar urodził się w 1951 roku w Syrii. W 1989 r. uzyskał polskie obywatelstwo. Haidar ukończył studia medyczne w Lublinie. Był cenionym lekarzem, przez ostatnie lata był ordynatorem Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Był również zaangażowane w działalność polityczną i samorządową.  W 2019 roku dostał się do sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W latach 2000-2019 związany był z SLD.

Politycy żegnają Riada Haidara

Riada Haidara żegna za pośrednictwem mediów społecznościowych wielu polityków. 

— Dziś odszedł Riad Haidar. Poseł, nasz przyjaciel i wybitny lekarz. Na zawsze w naszej pamięci — napisano na oficjalnym profilu Platformy Obywatelskiej na Twitterze.

— Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci naszego przyjaciela Riada Haidara. Lekarza, posła na sejm, człowieka o wielkim sercu. Spoczywaj w pokoju… — napisał wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

— Dotarła do mnie smutna wiadomość o śmierci naszego kolegi, Riada Haidara, posła Koalicji Obywatelskiej i członka Inicjatywy Polskiej. Szanowanego lekarza i społecznika. Przede wszystkim dobrego człowieka, który całe swoje życie pomagał innym. Rodzinie składam wyrazy współczucia — czytamy na profilu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

— Dziś dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł Riad Haidar. Świetny lekarz, samorządowiec, poseł. Członek komisji zdrowia, dla którego dobro drugiego człowieka było zawsze priorytetem. Niech spoczywa w pokoju — pisze prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

— Smutne wieści. Po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, wspaniały lekarz i poseł. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy i pełen serca dla innych — napisał Tomasz Trela z Lewicy.

RB

(na zdjęciu: Riad Haidar / źródło: Facebook)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj26 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka