Kieran Culkin i Jesse Eisenberg na Dworcu Centralnym w Warszawie / źródło: Twitter/mRokuszewski
Kieran Culkin i Jesse Eisenberg na Dworcu Centralnym w Warszawie / źródło: Twitter/mRokuszewski

Gwiazdy Hollywood przyłapane w Warszawie. Trwają prace nad nowym filmem

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
W Polsce powstaje film "A Real Pain", którego reżyserem jest znany z "The Social Network" Jesse Eisenberg. Zagra w nim m.in. znany z "Sukcesji" Kieran Culkin. Niedawno sensację w mediach społecznościowych wywołały zdjęcia z Warszawy, na których widać obu aktorów. Gwiazda "Sukcesji" przyznała jednak w jednym z wywiadów, że początkowo aktor zamierzał odrzucić propozycję Eisenberga.

"A Real Pain" – o czym jest film Eisenberga?

"A Real Pain" opowiadać będzie o dwójce kuzynów, Benjim i Davidzie, którzy na co dzień nie utrzymują ze sobą kontaktu i dobrych relacji. W pewnym momencie jednak nastawienie obu mężczyzn zmieniło się, gdy umarła ich ocalała z Holokaustu babcia. Kuzyni, w których wcielają się Eisenberg i Culkin, wyruszają wspólnie w podróż śladami swojej rodziny, do Polski.

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Jesse Eisenberg. Aktor stanie również za kamerą produkcji.

— Ich związek jest zabawny i napięty. To słodko-gorzka historia, w której odkrywamy, że nie musimy do siebie pasować, rozgrywająca się na tle tej niesamowicie dramatycznej historii — opowiadał Eisenberg w wywiadzie dla magazynu "Screen".

Sam Eisenberg podkreślał, że jest "bardzo silnie związany z Polską", o czym wspominał w rozmowie z Agnieszką Laskowską z Polsat News. Wskazał, że jego rodzina pochodzi z Krasnegostawu. Po wojnie zaś jego krewni mieszkali w Szczecinie.

— Do ubiegłego roku miałem rodzinę w Polsce. Niestety, moja krewna stąd umarła na COVID. Była niesamowitą kobietą, która przeżyła wojnę, przeżyła mnóstwo tragedii — mówił aktor.


Jesse Eisenberg i Kieran Culkin kręcą w Polsce film

Okazuje się, że aktorzy już od kilku dni są w Polsce, gdzie odbywają się zdjęcia próbne do filmu. 18 maja na warszawskim Muranowie dostrzegł ich Tytus Hołdys, który udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie Eisenberga podczas produkcji.

Jesse Eisenberg i Kieran Culkin widziani byli również na Dworcu Centralnym, a uwiecznił to dziennikarz sportowy Mateusz Rokuszewski.


Zdjęcia próbne na Muranowie

Jedna z osób zaangażowanych w produkcję zdradziła w rozmowie z WP, jakie konkretnie prace aktorzy wykonywali na warszawkim Muranowie.

— (Eisenberg) sprawdzał, jak w konkretnych lokacjach najlepiej ustawić postacie — powiedział informator. Dodał, że ujęcia próbne wykonywane były bez właściwej obsady, aby można było przetestować ustawienia scen czy oświetlenie.

W przyszłym tygodniu aktorzy mają pojawić się w Lublinie. Ponadto film kręcony ma być również w Krasnymstawie.

Gwiazda "Sukcesji" nie chciała zagrać w filmie Eisenberga

Znany z "Sukcesji" Kieran Culkin przyznawał w wywiadach, że na początku chciał "wymiksować się" z filmu Eisenberga. Chciał on bowiem uniknąć długich wyjazdów, ze względu na jego rodzinę. Culkin wraz z żoną mają 3,5-letnią córkę i 1,5-rocznego syna. Aktor stwierdził jednak, że film Eisenberga jest tak dobry, że nie może odrzucić jego propozycji. 

— Znajdowałem wszelkie powody, aby nie zagrać w tym filmie — mówił w wywiadzie dla portalu IndieWire. Dodał, że następnie obejrzał pierwszy film w reżyserii Eisenberga.

— Obejrzałem i pomyślałem: "Cholera, jest naprawdę dobry". — zdradził aktor. — Przeczytałem scenariusz ("A Real Pain" – red.), mając nadzieję, że znajdę w nim jakieś dziury. Kiedy skończyłem, poszedłem do żony i powiedziałem: "Przepraszam, kochanie.  Muszę zrobić ten film. To jest po prostu zbyt dobre".

RB

(na zdjęciu: Kieran Culkin i Jesse Eisenberg na Dworcu Centralnym w Warszawie / źródło: Twitter/mRokuszewski)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj20 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura