(Twórca Microsoftu Bill Gates. Fot. commons.wikimedia.org)
(Twórca Microsoftu Bill Gates. Fot. commons.wikimedia.org)

Bądź jak Bill Gates. Miliarder ma do polecenia książki, serial Netfliksa i dużo muzyki

Redakcja Redakcja Literatura Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Bill Gates co roku przed wakacjami publikuje tekst, w którym rekomenduje rozrywki kulturalne na ten okres. Tym razem na tej liście znalazły się dwie książki, serial z Netfliksa, a także cała playlista utworów ze Spotify.

Czego słucha Bill Gates?

Miliarder słynie z aktywności w serwisie Gates Notes, gdzie kilka razy w roku publikuje swoją listę rekomendacji kulturalnych. Zawsze Gates pisał o książkach, które warto przeczytać. Tym razem jednak poszedł o krok dalej. Filantrop oprócz literatury podzielił się także utworami, które warto jego zdaniem przesłuchać oraz serialem. 

"Lubię poznawać nowe piosenki i artystów dzięki rekomendacjom moich dzieci, które mają dobry gust, a także moich przyjaciół, na przykład Bono (którego wiedza też jest całkiem na czasie)" – napisał Gates, załączając playlistę ze Spotify pt. "Bill’s Summer Mix”. 


Playlista filantropa jest szalenie zróżnicowana. Znajdziemy na niej utwory popowe takich artystów jak m.in. Adele czy Maroon 5 oraz klasyki jazzu i rocka w wykonaniu Jimi'ego Hendrixa, The Beatles, czy Louisa Armstronga. 

Zapomniany serial na Netfliksie 

Twórca Microsoftu zarekomendował również serial dostępny na Netfliksie pt. "Rząd". Produkcja z 2010 roku opowiada historię fikcyjnej postaci Brigitte Nyborg Christensen – pierwszej kobiety, która objęła urząd premiera Danii. 

"Zafascynowało mnie to, jak tworzą się i utrzymują polityczne koalicje i świetnie było obserwować, jak to wszystko obmyślała premierka Birgitte Nyborg. Jest pryncypialną i utalentowaną, a jednocześnie omylną liderką, która czasem daje się wywieźć w pole. Przede wszystkim »Rząd« daje dużo frajdy, ale też dużo się dzięki niemu nauczyłem” – napisał Gates. 


Gates poleca powieść o grach i reportaż o Afryce 

Oczywiście w rekomendacjach Gatesa nie mogło zabraknąć książek. Tym razem miliarder polecił dwie lektury warte przeczytania. Pierwsza z nich to "Jutro, jutro i znów jutro”. Powieść Gabrielle Zevina opowiada historię dwóch przyjaciół wychowanych m.in. na grze "Super Mario Bros.”, którzy w dorosłym życiu próbują odnieść sukces w branży gier. 

"Utożsamiam się z tą historią. Tak naprawdę przypomina mi wiele faktów z mojej relacji z Paulem Allenem i z naszej współpracy w Microsofcie” – stwierdził twórca Microsoftu. 

Druga z powieści, to "Born in Blackness”. Jest to reportaż dziennikarza Howarda Frencha, który przedstawia specyfikę afrykańskich królestw, których poziom rozwoju całkowicie przeczy zachodnim stereotypom. 

MP

(Twórca Microsoftu Bill Gates. Fot. commons.wikimedia.org)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj12 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura