Samuel Pereira / źródło: Facebook
Samuel Pereira / źródło: Facebook

Pereira bierze się za redakcję TVP Info. "Czasy świętych krów się skończyły"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 64
Samuel Pereira robi porządki w redakcji TVP Info. Kilka dni temu wystosował wewnętrznego maila do dziennikarzy, w którym podkreślił, że skończyły się "czasy, gdy niektórzy uważali, że są ponad innymi". Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl Pereira spotkał się również osobiście z zespołem, by przedstawić nowe zasady panujące w TVP Info.

Pereira robi porządki w TVP INfo

Wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Samuel Pereira kilka dni temu rozesłał do redakcji TVP Info maila, w którym podkreślił, że "nie ma lepszych i gorszych".

— Czasy, gdy niektórzy uważali, że są ponad innymi, mogą spóźniać się do studia czy wychodzić z fochem i obrażać, z pogardą wypowiadać się o cudzej pracy, a wszystkich poza sobą w redakcji traktować bez szacunku – się skończyły. W naszej redakcji jest wiele osób pracowitych, sumiennych, miłych, koleżeńskich, z którymi praca to przyjemność i chciałbym, żeby było jasne, że takie zachowania są przeze mnie zauważane i będą doceniane — napisał Pereira.


Samuel Pereira spotkał się z redakcją TVP Info

Jak wynika z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl, Pereira spotkał się również osobiście z całym zespołem TVP Info. Miał on zapowiedzieć, że "w firmie nie będzie już miejsca na nieuzasadnione, preferencyjne stawki dla niektórych dziennikarzy". Dodał, że skończył się "czas świętych krów".

Pereira, pytany o to przez Wirtualne Media, odmówił komentarza na ten temat. Podkreślił, że są to wewnętrzne sprawy redakcji. Portalowi udało się jednak dotrzeć do uczestników spotkania z wiceszefem TAI. Przekazali oni, że nowe szefostwo TVP Info zapowiada "porządkowanie relacji, jakie panują w zespole, a które Samuel Pereira i Michał Adamczyk „odziedziczyli” po poprzednim kierownictwie".

— Głównie chodzi o konflikty co najmniej dwóch osób z pozostałą częścią zespołu — powiedzieli rozmówcy portalu.

Nowe władze stacji zająć się miały również kwestią nieobecności niektórych osób na dyżurach, a mimo to pobierania za nie pieniędzy.

— Trwają już wyliczenia tego, ile kto wypełnia z kontraktów i wiele osób dużo straci na tych nowych wyliczeniach — powiedzieli dziennikarze TAI w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Kariera Samuela Pereiry w TVP

Samuel Pereira pracuje w TVP od marca 2016 roku. Początkowo przez ponad rok był zastępcą kierownika redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, razem z Dawidem Wildsteinem odpowiadał za programy publicystyczne w TVP Info. W połowie 2017 roku Pereira został redaktorem naczelnym i kierownikiem redakcji TVP.info. W ostatnich latach był też wydawcą programu „Strefa starcia” prowadzonego przez Michała Adamczyka.

Jesienią 2020 roku Pereira stracił stanowisko redaktora naczelnego TVP.info, został zastępcą kierownika redakcji mediów interaktywnych. Dalej jednak odpowiadał za portal stacji.

Pod koniec kwietnia informowaliśmy, że Samuel Pereira został wicedyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Szefem TAI został zaś Michał Adamczyk, który zastąpił na tym stanowisku Jarosława Olechowskiego. Awans jest pokłosiem niedawnej afery, związanej ze skargą do kierownictwa PiS na prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza.

RB

(na zdjęciu: Samuel Pereira / źródło: Facebook)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj64 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura