Samuel Pereira. Fot. Andrzej Wiktor/ Facebook Samuela Pereiry
Samuel Pereira. Fot. Andrzej Wiktor/ Facebook Samuela Pereiry

Pereira z nowym zadaniem. Pokłosie afery w TVP

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Samuel Pereira został wicedyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - podają Wirtualnemedia.pl. Szefem TAI od wtorku jest Michał Adamczyk, który zastąpił Jarosława Olechowskiego. Awans jest pokłosiem niedawnej afery, związanej ze skargą do kierownictwa PiS na prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza.

Pereira wicedyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

W mailu przesłanym pracownikom Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk przekazał, że Samuel Pereira jako wicedyrektor TAI będzie odpowiadał za TVP Info. 

Pereira zastąpił na tym stanowisku Łukasza Bednarza. Ten ostatni pozostaje w Telewizji Polskiej, otrzyma nowe zadania. W komunikacie TVP podała, że Bednarz przejął obowiązki dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Warszawa.


Kariera Pereiry w TVP

Samuel Pereira pracuje w TVP od marca 2016 roku. Początkowo przez ponad rok był zastępcą kierownika redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, razem z Dawidem Wildsteinem odpowiadał za programy publicystyczne w TVP Info. W połowie 2017 roku Pereira został redaktorem naczelnym i kierownikiem redakcji TVP.info. W ostatnich latach był też wydawcą programu „Strefa starcia” prowadzonego przez Michała Adamczyka.

Jesienią 2020 roku Pereira stracił stanowisko redaktora naczelnego TVP.info, został zastępcą kierownika redakcji mediów interaktywnych. Dalej jednak odpowiadał za portal stacji – przypominają Wirtualne Media.


Skarga na Matyszkowicza. Kto autorem?

W poniedziałek Onet informował o tym, że do władz PiS wpłynęła skarga na prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza. Według anonimowych pracowników TVP skarga miała dotyczyć „walki środowiska premiera Mateusza Morawieckiego o przejęcie kontroli nad Telewizyjną Agencją Informacyjną”.

Pojawiły się głosy, że za listem na Nowogrodzką miał stać Jarosław Olechowski, rzekomo niezadowolony z tego, że Matyszkowicz chciał ściśle kontrolować jego pracę. Olechowski zaprzeczył tym doniesieniom.

Szybko pojawiały się też spekulacje, że skargę napisać miała „inna osoba z TVP, związana ze środowiskiem premiera Mateusza Morawieckiego i chcąca zaszkodzić dyrektorowi TAI”.

KW

Źródło zdjęcia: Samuel Pereira. Fot. Andrzej Wiktor/ Facebook Samuela Pereiry

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj12 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura