źródło zdjęcia: Twitter
źródło zdjęcia: Twitter

Piotr Kraśko poparł marsz PO? Wyjaśnienia dziennikarza TVN24

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
W ostatnich dniach ogromne zamieszanie wywołało rzekome poparcie ze strony dziennikarza Piotra Kraśki dla marszu opozycji. W sieci pojawił się plakat z gwiazdorem, który zachęca do uczestnictwa w wydarzeniu. Politycy PiS zarzucali mu złamanie zasad niezależności i rzetelności dziennikarskiej. Tymczasem sam Kraśko odcina się od plakatu i twierdzi, że nikt nie pytał go o zgodę na użycie zdjęcia. Podobnie lokalna PO promowała marsz zdjęciem Rafała Trzaskowskiego z Robertem Lewandowskim.

Dziennikarz na marszu organizowanym przez polityków?

Plakat z Piotrem Kraśko pojawił się w sieci i krążył po Twitterze. Wczoraj dziennikarz został ostro skrytykowany w TVP INFO w związku z rzekomym promowaniem wydarzenia. Komentatorzy stacji publicznej nazwali go "Patokierowcą" i "oszustem podatkowym", przypominając o niedawnych kłopotach z prawem prezentera.

image
źródło: Twitter

Nie jest do końca jasne kto odpowiada za feralną grafikę. Politycy opozycji odcinają się od plakatu. Tymczasem grafika miała zawisnąć na oficjalnym profilu Platformy Obywatelskiej.


Kraśko wydał oświadczenie

W sieci już pojawiło się oświadczenie dziennikarza. Kraśko zapewnia na nim, że nie zachęcał do wzięcia udział w wydarzeniu. Stwierdził też, że będzie je jedynie relacjonował jako dziennikarz. Gwiazdor TVN24 podkreślił też stanowczo, że nikt do niego nie dzwonił i nie prosił o zgodę na użycie jego wizerunku. Wygląda więc na to, że byliśmy świadkami albo głupawego żartu albo pomyłki. 

- Odnosząc się do zdjęcia, które pojawiło się w przestrzeni publicznej, na którym jakoby wzywam do wzięcia udziału w marszu i zapewniam, że na nim będę, to nikt nie pytał mnie o zgodę. Nikt tego nie konsultował, nie było to moją intencją - tłumaczył Kraśko. - Wiem, że waszą intencją jest peace... peace and love. Zanim się oburzymy, lepiej to czasem zweryfikować - dodał prezenter. 

W podobnej sytuacji znalazł się też Robert Lewandowski, który miał wspierać opozycję na zdjęciu wraz z Rafałem Trzaskowskim. Piłkarz jednak nie promował oficjalnie marszu 4 czerwca. Nic też nie wiadomo o tym, że pojawił się na demonstracji. 


MB

(Źródło zdjęcia: Twitter)

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura